Žinios. Seimas nepritarė, kad būtų svarstomos pataisos dėl LRT

Prezidentas Gitanas Nausėda su žmona pirmojo oficialaus vizito atvyko į Lenkiją, kur didžiausią dėmesį žada skirti saugumo klausimams. Susitikime su Prezidentu Andrzej Duda valstybių vadovai aptarė Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą, saugumo padėtį regione, pasirengimą NATO lyderių susitikimui gruodį – Lenkijos parama itin svarbi Lietuvai siekiant sustiprinti oro gynybą ir užtikrinti pasienio ruožo – vadinamojo Suvalkų koridoriaus apsaugą.

Valstiečių ir žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad Seimo pirmininko atleidimo klausimas šiuo metu nėra prioritetas. Svarbiausia – Vyriausybė teigė šįryt Karbauskis po valdančiosios koalicijos tarybos Seime. Valstiečių ir žaliųjų taryba vakar pritarė keturių partijų pasirašytai koalicijos sutarčiai, pagal kurią Seimo pirmininko postas perleidžiamas socialdemokratų darbo partijai, tačiau Viktoras Pranckietis trauktis neketina.

Seimas nepritarė, kad būtų svarstomos pataisos dėl LRT . Jomis siekta uždrausti reklamą internete, o kultūrinę socialinę reklamą sklebti neatlygintinai. Projektas grąžintas rengėjams tobulinti.

Kauno apygardos teismas šnipinėjimu įtariamiam Algirdui Paleckiui trims mėnesiams pratęsė griežčiausią kardomąją priemonę. Prokurorai to paprašė, nes įtariama, kad Paleckis ir kitas įtariamas verslininkas galėjo kontaktuoti su kitoje byloje nuteistu Rusijos Federalinio saugumo biuro pareigūnu Nikolajumi Filipčenka.

Kandidatė į Europos Komisijos pirminko postą Ursula fon der Leyen, sakydama kalbą Europos Parlamente pareiškė sieksianti, kad Europa taptų pirmuoju žaliuoju žemynu, tausojančiu aplinką ir sutiktų pratęsti „Brexito“ terminą, jeigu to reikėtų.

Baltarusija žada per dvi dienas pateikti Lietuvai atsakymą dėl kritiškai nukritusio vandens lygio Neryje. Nors nacionaliniu mastu atšaukta hidrologinė sausra, upėse, ypač rytų Lietuvoje, vandens lygis išlieka žemas.

Dar viena erkinio encefalito auka – Vilniuje mirė 60 metų vyras. Ligonis skiepytas nebuvo. Pasak medikų, erkė įsisiurbė prieš mėnesį, tiksliai nežinia kurioje vietovėje. Teigiama, kad vyras dažnai lankydavosi Labanoro apylinkėse.

Išmanieji būdai susimokėti už pirkinius. Tą jau galima padaryti ne tik banko kortele, bet ir telefonu bei išmaniuoju laikrodžiu.

Seimas pritarė, kad kadenciją baigiantį Lietuvos kariuomenės vadą generolą leitenantą Vytautą Žuką turėtų pakeisti sausumos pajėgų vadas, generolas majoras Valdemaras Rupšys.

Maskvoje apie 1000 žmonių vėl protestavo kartu su opozijos politikais dėl galimybės dalyvauti miesto tarybos rinkimuose. Opozicija sako, kad rinkimų komisija neteisėtai dalį surinktų rinkėjų parašų pripažino negaliojančiais. Protestai Maskvoje vyksta nuo savaitgalio, siekiama pasinaudoti smunkančiais Vladimiro Putino reitingais ir išsireikalauti teisę opozicijai dalyvauti rinkimuose.

Individualius skundus Konstituciniam Teismui galės rašyti visi piliečiai, ne tik teisinį išsilavinimą turintys asmenys.

Sportas. Orai. Ved. Eglė Bučelytė.