Žinios. Lenkijos ir Lietuvos prezidentų susitikimas: didžiausias dėmesys saugumo klausimams

Prezidentas Gitanas Nausėda su žmona pirmojo oficialaus vizito atvyko į Lenkiją, kur didžiausią dėmesį žada skirti saugumo klausimams. Susitikime su Prezidentu Andrzej Duda valstybių vadovai aptarė Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą, saugumo padėtį regione, pasirengimą NATO lyderių susitikimui gruodį – Lenkijos parama itin svarbi Lietuvai siekiant sustiprinti oro gynybą ir užtikrinti pasienio ruožo – vadinamojo Suvalkų koridoriaus apsaugą.

Valstiečių ir žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad Seimo pirmininko atleidimo klausimas šiuo metu nėra prioritetas. Svarbiausia – Vyriausybė teigė šįryt Karbauskis po valdančiosios koalicijos tarybos Seime. Valstiečių ir žaliųjų taryba vakar pritarė keturių partijų pasirašytai koalicijos sutarčiai, pagal kurią Seimo pirmininko postas perleidžiamas socialdemokratų darbo partijai, tačiau Viktoras Pranckietis trauktis neketina.

Seimas pritarė, kad kadenciją baigiantį Lietuvos kariuomenės vadą generolą leitenantą Vytautą Žuką turėtų pakeisti sausumos pajėgų vadas, generolas majoras Valdemaras Rupšys.

Seimas turėtų imtis valdančiųjų pasiūlymo dėl reklamos LRT. Siūloma įstatymo pataisomis drausti bet kokią reklamą tiek LRT radijo ir televizijos programose, tiek portale. Vos atsiradus tokioms pataisoms, LRT savo iniciatyva reklamos jau atsisakė. Parlamentas turėtų imtis ir pataisų dėl visuomeninio transliuotojo finansavimo.

Dar viena erkinio encefalito auka – Vilniuje mirė 60 metų vyras. Ligonis skiepytas nebuvo. Pasak medikų, erkė įsisiurbė prieš mėnesį, tiksliai nežinia kurioje vietovėje. Teigiama, kad vyras dažnai lankydavosi Labanoro apylinkėse.

Kandidatė į Europos Komisijos pirminko postą Ursula fon der Leyen, sakydama kalbą Europos Parlamente pareiškė sieksianti, kad Europa taptų pirmuoju žaliuoju žemynu, tausojančiu aplinką ir sutiktų pratęsti „Brexito“ terminą, jeigu to reikėtų.

Stiprus 5 ir 7 dešimtųjų balo žemės drebėjimas supurtė turistų pamėgtą Balio salą Indonezijoje. Drebėjimo epicentras užfiksuotas už maždaug 82 kilometrų nuo salos sostinės. Paskelbtas cunamio pavojus. Liudininkai pasakoja apie gyventojus apėmusią paniką ir apie maždaug 20 apgadintų pastatų.

Maskvoje apie 1000 žmonių vėl protestavo kartu su opozijos politikais dėl galimybės dalyvauti miesto tarybos rinkimuose. Opozicija sako, kad rinkimų komisija neteisėtai dalį surinktų rinkėjų parašų pripažino negaliojančiais. Protestai Maskvoje vyksta nuo savaitgalio, siekiama pasinaudoti smunkančiais Vladimiro Putino reitingais ir išsireikalauti teisę opozicijai dalyvauti rinkimuose.

Lenkijos miestų vandens tiekimo bendrovės pradėjo originalią vandens kokybės reklamos kampaniją, ragindamos paragauti gazuoto vandens iš čiaupo.

Sportas. Orai. Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau