„Laba diena, Lietuva“. Pasibaigus Dalios Grybauskaitės kadencijai, anonimai prabilo: istorijų būta visokių

Pasibaigus Dalios Grybauskaitės kadencijai, naujienų agentūra BNS pakvietė pažvelgti į dar neskelbtus užsienio politikos užkulisius. Teksto autorius, BNS vyriausias redaktorius, Vaidotas Beniušis teigia siekęs kuo tiksliau atkurti tam tikrus faktus, kurie atspindi prezidentės veiklą ir kurie buvo esminiai. Tiesa, V. Beniušio kalbinti Lietuvos ir užsienio diplomatai savo mintimis dalijosi anonimiškai.

Klaidos asmens dokumentuose: perspėjama, kad jei žmogus savo dokumentuose pastebėjo klaidą, delsti neturėtų. Dažniausiai asmens dokumentuose aptinkamos klaidos – tai neteisingi gimimo metai, pasimetusi ar sukeista raidė varde ar pavardėje.

Užfiksuotas naujas Ebolos protrūkis Kongo Demokratinėje Respublikoje: tai antras pagal dydį viruso išplitimas istorijoje. Baiminamasi dėl viruso plėtros ir patekimo į kaimynines valstybes.

Šiandien Valstiečių ir žaliųjų partijos taryba susibūrė apspręsti Viktoro Pranckiečio ir Ramūno Karbauskio likimų. Tiesa, prieš pradėdamas posėdį, „valstiečių“ partijos pirmininkas teigė esą apie Seimo pirmininką kalbama nebus. Štai partijos pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas sako, jog posėdyje bus aptariama daug klausimų: tai ir praėję rinkimai, ir vykdytos rinkimų kampanijos veikla. Pašnekovas teigia, kad, pirmiausia, bus balsuojama dėl partijos vadovo, Ramūno Karbauskio, darbų vertinimo. Taip pat vyks balsavimas ir dėl koalicijos sutarties, bus aptarima Viktoro Pranckiečio pozicija.

Šalyje praūžus sausros bangai ir dėl to nusekus upėms, gyventojai ima rasti lobių, tūnojusių vandens telkinio dugne. „Uperio“ savininkas Paulius Zaviša teigia, kad sausra – tai gyventojams suteikiama proga išsivalyti upes.

Jovani ir Justinas Jarutis – „Wildest Dreams“.

Kassavaitinis politologo, Rytų Europos studijų centro direktoriaus Lino Kojalos komentaras: išliekantis neaiškumas dėl Ursulos fon der Leyen pozicijos ir išankstiniai Ukrainos parlamento rinkimai.

Artėjant Baltijos kelio sukakčiai, LRT skelbia radijo imtuvų surinkimo akciją. LRT Radijo departamento vadovas Giedrius Masalskis pasakoja apie vykdomą akciją ir Baltijos kelio minėjimo reikšmę – mat pašnekovas teigia, kad vieniems apie šį istorinį renginį reikia priminti, o kitiems, prisiminti negalintiems, – papasakoti ir padėti įsivaizduoti.