Žinios. Galas Vijūnėlės dvarui: apie griovimą prakalbo ir pats Žilvinas Povilonis

Valstiečių ir žaliųjų taryba per posėdį spręs dėl Viktoro Pranckiečio galimybių toliau eiti Seimo pirmininko pareigas. Pagal partijų pasirašytą koalicinę sutartį, ši pozicija turėtų atitekti socialdarbiečiams. Tiesa, partijos taryba turėtų balsuoti ir dėl pasitikėjimo partijos pirmininku Ramūnu Karbauskiu.

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis Lietuvos kariuomenės vadu siūlo generolą majorą Valdemarą Rupšį. Jei parlamentarai pritars V. Rupšio kandidatūrai, jis kariuomenės vado pareigose pakeis kadenciją baigiantį generolą leitenantą Joną Vytautą Žuką.

Galas Vijūnėlės dvarui – žinią apie pastato griovimą patvirtino ir pats jo šeimininkas Žilvinas Povilonis.

Prieš Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikimą Briuselyje trys didžiosios Bendrijos šalys: Vokietija, Prancūzija ir Jungtinė Karalystė, paragino ieškoti dialogo, bet pabrėžė, kad dabar tik nuo Irano priklauso, ar bus išsaugotas branduolinis susitarimas.

Jungtinių Valstijų Prezidentas Donaldas Trumpas apkaltintas rasizmu ir ksenofobija, kai kelioms Kongreso narėms „Twiter“ platformoje pasiūlė grįžti ten, iš kur atvyko. Nors šalys tiesiogiai neįvardijamos, galima suprasti, kad tai – keturios kairiųjų pažiūrų demokratės, aktyviai pasisakančios prieš jo vykdomą politiką.

Tebesitęsiant prekybinei įtampai su Jungtinėmis Valstijomis, lėtėja Kinijos ekonomikos augimas.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkai rado būdą, kaip mažinti ir aplinkos taršą, ir triukšmą. Mokslininkai iš nebenaudojamų padangų kuria garsą sulaikančią medžiagą, kurią galima kloti gyvenamuosiuose namuose.

Šiauliuose „Gyvųjų maršu“ prasidėję renginiai tęsis ir šiandien. Žuvusieji bus pagerbti Kužių masinių žudynių vietoje, o Kauno Mykolo Žilinsko galerija kviečia į fotomenininko Antano Sutkaus parodą apie Holokaustą išgyvenusius žmones.

Sportas. Orai.
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau