„Labas rytas, Lietuva“ II d. Mamos verslininkės: tarptautinis projektas kviečia mokytis esančias motinystės atostogose

II-oji LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ dalis prasideda nuo puikios žinios mamoms, kurios šiuo metu yra motinystės atostogose ar po jų dar negrįžo į darbą. Iniciatyva „Mommypreneurs“ joms siūlo galimybę gauti 3 mėnesių mokymus verslininkystės arba skaitmeninių įgūdžių temomis. Plačiau apie tai pasakoja šio projekto vadovė Indrė Kulikauskaitė. Jos teigimu, nors Lietuvoje sąlygos mamoms yra vienos geriausių visoje Europoje, tačiau net ir čia kai kurioms iš jų tenka susidurti su problemoms grįžtant į darbą po motinystės ar vaiko priežiūros atostogų.

Rita Ora – „Your Song“.

Kultūros apžvalga. Nacionalinėje dailės galerijoje – nauja ekspozicija: joje – 150 menininkų kūriniai. Atidaryta ir lydinti paroda „Saldus ateities prakaitas“. Ryškiausias Kinijos smuikininkas Mengla Huangas šią savaitę atvyksta į Lietuvą. Penktadienį koncertas vyks Kauno valstybinėje filharmonijoje, sekmadienį – Jašiūnų dvaro sodyboje, o po savaitės ir Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje. Lukiškių kalėjimas – viena iš vietų, kur, jeigu įdomi 115 m. kalėjimo istorija, galima užsukti, užsirašius į Kalėjimų departamento skelbiamas ekskursijas. Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia proginę 2 eurų monetą, skirtą lietuviškoms sutartinėms. Šiauliai jau greitai turės savo Baltuosius rūmus. Taip tarpukariu buvo vadinami žymaus advokato Kazimiero Venclauskio šeimos namai. Ir įdomybė iš Pakruojo rajono. Visą gyvenimą dirbusi laikraščio redakcijoje, Janina Vansauskienė teigia prisiminusi dar tėvo puoselėtą amatą ir pradėjo kurti paveikslus veldama vilną. Jos dirbtuvėse – iš vilnos velti žymių žmonių portretai. Tarp jų – Antano Smetonos, Dalios Grybauskaitės, Donaldo Trumpo. Na, o vasarą vertinantieji keliones po Lietuvą, kviečiami į Birštoną – čia pastatytas apžvalgos bokštas, nuo kurio galima grožėtis 7 Nemuno kilpų ir slėnio vaizdais.

„Coldplay“ & Big Sean – „Miracles“.

2019-ųjų „Eurovizijos“ dainų konkurse Lietuvai atstovavęs atlikėjas Jurijus Veklenko pristato naują vaizdo klipą. Į laidos „Labas rytas, Lietuva“ studiją užsukęs muzikantas sako, kad kūrinys „Sapnuose“ – daina naktiniam pasivažinėjimui, kai iš galvos išmeti viską. Atlikėjas priduria, kad tai – kolaboracija su jo svajonių muzikos prodiuseriu – Leonu Somovu.

Jurijus & Leon Somov – „Sapnuose“.

Vaizdo siužetas apie Čekijos zoologijos sode „debiutavusius“ liūtukus – patelė ir patinėlis gimė gegužės 10 d. Tai berberinių liūtų palikuoniai, kurie kadaise gyveno Šiaurės Amerikoje, o dabar gamtoje yra išnykę.

„Lauksnos“ – senovinis žodis, reiškiantis šviesulius. Klaipėdoje jis tapo senąsias tradicijas ir šiuolaikinį žmogų jungiančiu festivaliu. Šviesos tiltas atskleidžia UNESCO saugomus tradicinės kultūros elementus – įvairių tautų žodinės, muzikinės kultūros, liaudies meno kūrinius. Antrą kartą Klaipėdoje vykęs renginys kvietė susipažinti su 15 vertybių, įtrauktų į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo apsaugos sąrašus. Tradicijas uostamiestyje pristatė atlikėjai iš 13 šalių.

„OKATA“ – „Dagilėlis“.

Laidos „Labas rytas, Lietuva“ pabaigoje – trumpa spaudos apžvalga su Audra Avižiūte, Bruno Marso kūrinys „That's What I Like“, konkursas su Juste Tamošaitiene ir Daddy Yankee & Snow daina „Con Calma“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau