Žinios. Viktoras Pranckietis siekį jį atleisti vadina Ramūno Karbauskio asmeniniu kerštu

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos taryba per posėdį Kauno rajone spręs dėl Viktoro Pranckiečio galimybių toliau eiti Seimo pirmininko pareigas. Pagal keturių partijų pasirašytą koalicinę sutartį, šis postas turėtų atitekti socialdarbiečiams. Anksčiau Pranckietis yra sakęs, kad jei taryba nuspręstų keisti Seimo pirmininką, frakcija turėtų inicijuoti nepasitikėjimo arba atšaukimo procedūrą Seime. Atsistatydinti jis sakė neketinantis, o siekį jį atleisti vadina Ramūno Karbauskio asmeniniu kerštu. Valstiečių ir žaliųjų taryba šiandien taip pat turėtų balsuoti dėl pasitikėjimo partijos pirmininku.

Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai šiandien Briuselyje svarstys iš rankų slystantį susitarimą dėl Irano branduolinės programos. Iranas pakartojo esąs pasirengęs grįžti prie derybų stalo, jei Amerika atšauks skaudžias ekonomines sankcijas. Bet Vašingtonas spaudimo nemažina, ir europiečiai nebeturi priemonių įtikinti Teheraną laikytis 2015 m. pasirašyto susitarimo. Prancūzija, Jungtinė Karalystė ir Vokietija bendru pareiškimu perspėjo, kad įtampai Persijos įlankoje augant, susitarimas gali žlugti negrįžtamai.

Per opozicijos atstovų protestą Rusijos sostinėje suimti mažiausiai 25 žmonės. Tokius skaičius skelbia policija. Tačiau nepriklausomi stebėtojai sako, kad suimta beveik 40 asmenų, tarp kurių ir opozicionierius, kandidatas į Maskvos tarybą Ilja Jašinas. Iš viso į protestą Maskvoje susirinko apie du tūkstančius žmonių. Jį surengė opozicijos atstovai, kuriems neleidžiama dalyvauti rinkimuose į miesto tarybą. Jie piktinasi, kad negali teismui apskųsti sprendimo, kai iš rinkimų šalinami nepriklausomi kandidatai. Tai daroma dalį juos palaikančių rinkėjų parašų pripažinus negaliojančiais. Rinkimai į Maskvos tarybą vyks rugsėjo 8-ą dieną.

Jeigu Cheopso piramidę prie Kairo jau aplankėte, nuo šiol galite aplankyti ir jo tėvo, faraono Snefru, piramidę maždaug už 40 kilometrų nuo Egipto sostinės. Vadinama išlenktąja piramide, ji atidaryta publikai pirmą kartą nuo 65-ųjų. Egipto pareigūnai tikisi, kad tai padės atkurti turistų srautą, sumažėjusį dėl politinių sukrėtimų.

Orai. Sportas.