Panorama. Būsimiems studentams – mažiau nei savaitė apsispręsti

Minimos 75-osios Kauno ir Šiaulių getų likvidavimo metinės. Renginiuose dalyvauja ir iš Izraelio atvykusi gausi litvakų bendruomenė.

Prancūzijos nacionalinės šventės, Bastilijos dienos, paradas tapo proga Emanueliui Macronui parodyti ambicijas kurti europines pajėgas ir imtis iniciatyvos, kai santykiai su Amerika griūna. Nors pernai Dalia Grybauskaitė pareiškė norą, jog ir Lietuvos kariuomenė dalyvautų Eliziejaus laukais žengiančiame parade, visgi šįmet Lietuva pakviesta nebuvo.

Vilniuje pirmą kartą surengtas hibridinis miesto atsparumo testas – pratybos „Gedimino legionas“, per kurias aiškintasi, kaip institucijos pasirengusios kritiniais atvejais spręsti stresines situacijas ir kibernetinio saugumo grėsmes. Kartu rengtąsi ir grėsmei, kylančiai iš Astravo atominės elektrinės.

Būsimiems studentams liko vos daugiau nei savaitė apsispręsti, kur nori studijuoti. Prognozuojama, kad šįmet be studentų liks pusšimtis programų, o kitas aukštąsias be konkurencijos įveiks Vilniaus universitetas.

Donaldas Trumpas pasitraukė iš Irano branduolinės programos dėl noro pažeminti Baraką Obamą, teigiama dar vienoje nutekintoje žinutėje. Skelbiama, kad įtariamasis dėl nutekinimo jau rastas.

Niekada nemiegantis Niujorkas vakar turėjo apsieiti be elektros: neveikė šviesoforai, žmonės gelbėti iš liftų.

Prieš 80 metų pastatytam Alytaus aerodromui, iš kurio per II-ąjį pasaulinį karą kilo eskadrilės, gresia sunaikinimas. Miesto savivaldybė jame planuoja kurti laisvąją ekonominę zoną. Tokiems planams nepritaria alytškiai, renkantys parašus dėl aerodromo išsaugojimo.