Panorama. Politologo komentaras: Nausėdos komandoje dominuoja politikos technologai, bet ne formuotojai

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda pristatė savo patarėjų komandą. Dalis prezidento palydovų jau žinomi iš rinkimų kampanijos, kiti – atėję naujai. Tiesa, kalbėdamas apie inauguraciją, šalies lyderis pabrėžia – svarbiausias yra kultūrininkų dalyvavimas.

Gitanas Nausėda nemato priežasčių, kodėl turėtų keistis krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Pagal naują koaliciją, ši ministerija priklauso partijai „Tvarka ir teisingumas“, tačiau R. Karoblio postas partijai – ne pagal kepurę. Pats ministras viliasi išlikti užimamose pareigose, jei sutartų premjeras ir prezidentas.

Valdančiąją „valstiečių“ frakciją Seime palikęs Vytautas Bakas žada atsistatydinti iš Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pareigų. Šiandien parlamentaras pranešė paliekantis frakciją, nes pastaroji pakeitė per Seimo rinkimų kampaniją deklaruotą vieną svarbiausių prioritetų – kovą su korupcija.

Kodėl nutarta pervadinti Kazio Škirpos vardu pavadintą gatvę? Nors K. Škirpos asmenybė vertinama kontroversiškai, visgi prie Vilniaus savivaldybės besibūriuojantys žmonės yra kitokios nuomonės – miesto gyventojai prašo palikti senąjį gatvės pavadinimą.

Seimo socialdemokratai įregistravo Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo pataisas, kuriomis siūloma numatyti stabilų ir nepriklausomą LRT finansavimą.

Ursula von der Leyen po susitikimų maratono su Europos Parlamento politinėmis frakcijomis pristatė pirmuosius savo planuojamos darbotvarkės tikslus: itin didelį dėmesį ji ketina skirti kovai su klimato kaita ir socialinei politikai.

Britų ambasadorius JAV Kimas Darrochas paskelbė pasitraukiantis iš pareigų – mat ambasadoriaus nuomone, jo darbas po skandalo, įvykusio dėl atvirų laiškų apie Donaldą Trumpą, tapo nebeįmanomas.

Vyriausybės ir profsąjungų atstovai pasirašė nacionalinę kolektyvinę sutartį kitiems metams: numatoma didinti politikų, pareigūnų, valstybės tarnautojų, biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos bazinį dydį.

Seimui nutarus paimti žemę visuomenės poreikiams, gyventojai skundžiasi – sumokėta gerokai per mažai.

Vokietijos kanclerę Angelą Merkel ir vėl krėtė drebulys – tai jau trečiąsyk politikę kamuojantis sveikatos sutrikimas.

Nacionalinė dailės galerija Vilniuje švenčia dešimtmetį. Šia proga surengtos naujos parodos. Viena jų – „Saldus ateities prakaitas“. Apie parodą pasakoja parodos kuratorė dr. Agnė Narušytė.