„Laba diena, Lietuva“. Etiketo žinovas: pirmosios Lietuvos ponios buvo labai skirtingos

Šiandien atskleisti naujojo prezidento Gitano Nausėdos komandos nariai, kuriuos laidos viešnia, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorė dr. Dovilė Jakniūnaitė, vadina labai išsilavinusiais ir daug patirties turinčiais profesionalais. Pašnekovė prognozuoja, kad G. Nausėdos vykdysiama politika bus skirtinga nei savo kadenciją bebaigiančios prezidentės Dalios Grybauskaitės.

Kokios buvo pirmosios Lietuvos ponios? Štai istorijoje užfiksuota, kad pirmosios ponios statusą įvedė kunigaikštis Vytautas – Ona Vytautienė mažai kuo nusileido vyrui. Valdovų rūmų direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė teigia, kad visos Lietuvos pirmosios ponios turėjo europietiškumo geną, o štai etiketo žinovas Arminas Lydeka teigia, jog šalies prezidentų žmonos buvusios labai skirtingos.

Ketvirtis amžiaus su paskutiniuoju Europos diktatoriumi – Aleksandru Lukašenka. Kaip teigia užsienio naujienų redaktorius Ignas Kinčinas, Baltarusijos gyventojai minėtąjį valdovą išsirinko tikėdamiesi tvarkos ir jausdami nostalgiją sovietinei valdžiai.

Alytaus rajone, Kurnėnuose, restauruojama unikali mokykla. Ši mokykla buvo pastatyta 1936-aisiais ir buvo laikyta pačia moderniausia mokykla – mat jos statyba rūpinosi kaimelio išeivis Laurynas Radziukynas. Apie mokyklos unikalumą ir vykdomos restauracijos darbus pasakoja Kultūros paveldo departamento atstovė Margarita Janušonienė.

Šalies prezidentei Daliai Grybauskaitei atsisveikinus su ministrų kabinetu, laidoje viešintis Mykolo Romerio universiteto Komunikacijos fakulteto dekanas Virgis Valentinavičius aptaria D. Grybauskaitės santykius su Andriaus Kubiliaus, Algirdo Butkevičiaus ir Sauliaus Skvernelio Vyriausybėmis. Laidos pašnekovas teigia, kad prezidentės ir minėtųjų Vyriausybių santykiuose ryškiausia buvo bendra reiklumo atmosfera.

LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė teigia esą 2018-ieji buvę kupini radikalių pokyčių metai, o svarbiausias jų – konkurso dėl LRT vadovo posto laimėjimas. Apie pasikeitimus pasakoja ir LRT Tarybos pirmininkas Liudvikas Gadeikis, kuris sako, jog tapus LRT Tarybos pirmininku iššūkių netrūko. Laidos pašnekovai pasakoja apie LRT įndėlį į demokratiją, apie visuomenės nuomonės balansą bei kultūros ir švietimo svarbą.

LRT pastatas Kaune. Kauno miesto muziejaus darbuotoja Lina Mikalkėnaitė pasakoja apie parodą „Alio, alio. Kalba Kaunas. Lietuva“ ir unikalius šios parodos eksponatus.

Kodėl nutarta pervadinti Kazio Škirpos vardu pavadintą gatvę? Nors K. Škirpos asmenybė vertinama kontroversiškai, visgi prie Vilniaus savivaldybės besibūriuojantys žmonės yra kitokios nuomonės – miesto gyventojai prašo palikti senąjį gatvės pavadinimą.

Artimiausių dienų orai: ko tikėtis? Sinoptikė Edita Gečaitė teigia, kad rytoj nusimato kiek sausesni orai, o termometro stulpeliai daugumoje Lietuvos vietų pakils virš 20 laipsnių.

Socialinių tinklų naujienos su Audra Avižiūte.