„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Kam pirkti, jei gali pasigaminti: citrinžolėmis kvepianti žvakė nuo uodų

I-oji LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ dalis prasideda nuo tradicinės trumpos liepos 10-osios naujienų iš Lietuvos bei pasaulio apžvalgos su Aiste Plaipaite ir Pauliumi Šironu. Kiek vėliau jis pristato naujausias publikacijas spaudoje ir portaluose.

Evgenya Redko – „Karšta“.

Vasaros vakarai neretai asocijuojasi ne tik su romantika ir ramybe, bet ir tuntu kraujasiurbių vabzdžių. Ką daryti, kad nei uodai, nei kiti įkyrūs mašalai nesugadintų poilsio? Atsakymas paprastas: patys namų sąlygomis pasigaminkite pastaruosius atbaidančią žvakę, kuri ne tik atliks apsauginę funkciją, bet ir maloniai kvepės citrinžolėmis!

Justinas Jarutis – „It's My Fault“.

Kiek vėliau – „Euromaxx“ ir „Deutsche Welle“ vaizdo siužetas apie Portugalijos sostinėje gyvenantį pensininką Pietro Prosperio, kuris turi neįprastą hobį – pasitelkdamas beribę vaizduotę vyras kuria smagius aparatus, kurie stebina ir džiugina tūkstančius vienos Lisabonos bibliotekos lankytojų. Pietro patinka ne tik kurti, bet ir bendrauti su užsukusiais į biblioteką – senoliui nepabosta pasakoti apie savo sukonstruotus mechanizmus.

Ieva Zasimauskaitė – „Visą save“.

Vasara – puikus laikas skaityti. Norą tai daryti tikrai sužadins literatūrologės Vitalijos Pilipauskaitės naujų knygų rekomendacijos. Sąraše – tiek leidiniai suaugusiems, tiek jaunesniems skaitytojams.

Jess Glynne – „I'll Be There“.

Lietuvoje prisijungimas prie elektroninės bankininkystės ir atsiskaitymas jau už kelių mėnesių nebus galimas su kodų kortele. „SK ID Solutions“ vadovas Lietuvoje Viktoras Kamarevcevas sako, kad jų skaičiavimais 80 proc. internetinės bankininkystės vartotojų naudoja „Smart-ID“ atpažinimo būdą. Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zalatorius priduria, kad svarbu yra kalbėti apie „internetinę higieną“, siekiant išvengti kibernetinių atakų ir sukčių apgaulių.

Po pokalbio – klausimas apie Septynių miegančių brolių dieną. Ką, pasak mūsų protėvių, pranašavo šią dieną pliaupiantis lietus: tai, kad rytoj švies saulė; kad lis iki rudens; kad lis 7 dienas arba 7 savaites? Po teisingo atsakymo – ir trumpas siužetas apie šią dieną.

Shawn Mendes – „There's Nothing Holdin' Me Back“.

I-osios laidos dalies pabaigoje – trumpa spaudos apžvalga su Pauliumi Šironu. Laidą veda Ugnė Galadauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau