„Laba diena, Lietuva“. Skvernelis tiesia pagalbos ranką „valstiečiams“, bet ar priims ją Karbauskis?

Premjeras Saulius Skvernelis pareiškė norįs prisijungti prie Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, tačiau tik su sąlyga, jei politinė jėga taptų demokratiškesnė. Tiesa, premjeras neatmeta galimybės tapti ir partijos pirmininku, tačiau Ramūnas Karbauskis tokius S. Skvernelio įnorius vadina keistokais. Politologė prof. Jūratė Novagruckienė teigia esą tokie Skvernelio pareiškimai galėtų būti reakcija į neseniai suformuotą koaliciją ir į rinkiminį laikotarpį, kurio metu Ramūnas Karbauskis nestokojo politinio nestabilumo ir žarstė pažadus, kurie, deja, liko neišpildyti.

Laidos pašnekovas – Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vykdomojo rinkimų štabo vadovas Andrius Vyšniauskas. Svečias papasakojo apie partijos atliktą tyrimą, kuriuo buvo siekta išsiaiškinti, kodėl praėjusius prezidento rinkimus laimėjo Gitanas Nausėda, o ne Ingrida Šimonytė. Svarbiausia G. Nausėdos pergalės priežastimi tapo aplinkybė, jog naujasis šalies lyderis nėra politikas ir nėra susijęs su partijomis. Tyrime dalyvavo 1000 apklaustųjų.

Migrantų krizė Viduržemio jūroje: užsienio naujienų redaktoriaus Justino Vainilavičiaus komentaras. Anot pašnekovo, kalbant apie šią ir anksčiau vykusią migrantų krizę, būtų galima išskirti du herojus ir antiherojus: štai herojais J. Vainilavičius vadina Vokietijos kanclerę Angelą Merkel ir Carola Rackete, o štai antiherojai – Viktoras Orbán ir Matteo Salvini.

Netradicinės lietuvių tradicijos – sraigių auginimas Lietuvoje. Sraigių augintojas Ernestas Vaičius teigia esą sraigių auginimui svarbiausi komponentai – tai šiluma ir vanduo. O štai sraiges superkančios įmonės direktorius Arvydas Liutkus sako, jog šįmet sraigių auginimo procesas buvęs įvairus ir netgi skyrėsi skirtingose vietovėse – mat vienose teritorijose buvo drėgna, o kitur – sausa.

Krepšininkas Antanas Kavaliauskas baigė karjerą. Kaip teigia pats žaidėjas, jis kasdien vartojo nuskausminamuosius ir nebebuvo patenkintas savo žaidimu. Taip pat netektį išgyvena ir Kauno „Žalgiris“ – Stambulo „Fenerbahçe“ pasigvelbė Léo Westermann.

Kassavaitinis politologo Lino Kojalos komentaras: specifinė Volodymyro Zelenskio diplomatija, išankstiniai rinkimai Graikijoje ir Jungtinių Amerikos Valstijų prašymas atsiųsti karių.

Daugėja susirgimų erkiniu encefalitu. Pokalbis su Vilniaus universiteto Vaikų ligų klinikos vedėju prof. habil. dr. Vytautu Usoniu. Pašnekovas teigia, kad minėtoji liga turi ir labai sunkių, galūnių paralyžavimą sukeliančių, formų, ir lengvą negalavimą sukeliančių formų.

Tiesioginė transliacija iš Sveikatos apsaugos ministerijos, kur viceministrė Lina Jaruševičienė komentuoja medikų pažymų dėl praleistų pamokų reikalingumą.

Knygos į namus – tai bibliotekų vykdoma veikla, kuomet skaitytojams, turintiems fizinę negalią, ar kitą ligą, trukdančią pasiekti viešąsias bibliotekas, į namus yra atvežamos knygos. Apie šią akciją pasakoja Vinco Kudirkos bibliotekos vadybininkė Monika Straupytė ir bibliotekininkė Sigutė Dubosaitienė.

Pokyčiai prezidentūroje – neliko ir Šarūno Saukos paveikslo „Tūkstantmetis“, kuris nuo 2010-ųjų metų kabojo vienoje iš prezidentūros salių.

Socialinių tinklų naujienos su Karolina Panto.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau