„Labas rytas, Lietuva“ II dalis. Ne tik anekdotuose: tėvų konkurencija su marčia ar žentu pasireiškia pasyvia agresija

II-oji LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ dalis prasideda nuo pokalbio apie pasyvią agresiją – būtent ja pasireiškia tėvų konkurencija su marčia ar žentu. Pastaroji yra neretai lydima žodžių „Aš juk tau tik gero noriu“. Plačiau apie šį reiškinį pasakoja psichologė Daiva Balčiūnienė.

Po pokalbio – vaizdo siužetas apie Pamplonos gatvėse vėl vykusį bėgimą nuo bulių – ši festivalio tradicija siekia XIV a. Nors joje kasmet dalyvauja tūkstančiai žmonių iš visos Europos, renginys sulaukia ir daug kritikos dėl sužeidžiamų dalyvių ir bulių.

Toliau laidoje – kultūros apžvalga. Po rekonstrukcijos vėl veikia Vilniaus fontanas prie Nacionalinio operos ir baleto teatro. Nacionalinis muziejus ir Kazio Varnelio namai-muziejus kviečia į grafiko Broniaus Leonavičiaus parodas. 85-erių dailininkas eksponuoja iliustracijas Kristijono Donelaičio „Metams“ ir Martyno Vainilaičio „Bruknelei“ bei pastarųjų metų darbus, kurtus pleneruose. Po dešimtmečio Nacionalinė dailės galerija keičia dalį nuolatinės ekspozicijos. Sostinėje, Jono Meko vizualiųjų menų centre praėjusią savaitę atidaryta spalvinga paroda „Stebuklų ženklai“. Ketvirtadienį Vilniuje prasidės antrasis gatvės festivalis „Spot“. Kauno rajone, prie Zapyškio gimęs fotografas Antanas Sutkus keliauja per Lietuvą, švęsdamas 80-metį. Jei pasigrožėję jo paroda ir Raudondvario rūmais užsuksite į Kauną, nepamirškite aplankyti zoologijos sodo. Dalyje teritorijos pradėta statyti egzotinių gyvūnų veterinarijos gydykla, nauji, erdvūs voljerai. Dar šiek tiek apie gyvūnus: 16 ožkų netoli Pervalkos, Kuršių Nerijoje įdarbintos gyvomis krūmapjovėmis. Jos minta dygstančiomis beržų atžalomis ir krūmynais. Biržų rajone būriai smalsuolių traukia į levandų ūkį – šiais metais jis išskirtinis.

Kygo ir „Imagine Dragons“ – „Born To Be Yours“.

Šiandien prasideda žurnalistų žygis „Vienybės kelias'19“. Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius sako, kad toks ekspedicijos pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai – sąjungos 90-mečio proga žurnalistai keliaus į šalį, su kuria vienybė sieja jau ne vieną šimtmetį, – Ukrainą. Apie „Vienybės kelią'19“ taip pat pasakoja minėtos sąjungos pirmininko pavaduotojas Vytautas Kvietkauskas, o taip pat ir keliautojas, žygio vadovas Gerimantas Statinis.

Jamala – „I Believe In U“.

Dar viena kultūros naujiena: Klaipėdoje subrendo jubiliejinis 20-asis tarptautinis gatvės teatrų festivalis „Šermukšnis“. Kaip ir prieš dvejus metus aktoriai linksmino ir provokavo žiūrovus iš labai arti, kartais tyčia peržengdami įprastas ribas. Klaipėdiečiai noriai įsitraukė į teatrinį žaidimą, žmonių neišbaidė net tamsūs lietaus debesys.

Electric Ladies – „Skyfall“.

„Labas rytas, Lietuva“ II-osios pabaigoje – tradicinė trumpa spaudos apžvalga su Gabriele Kloniūnaite ir konkursas žiūrovams su Ignu Andriuškevičiumi. Laidą veda Ignas Krupavičius.

Saulius Prūsaitis – „Atleisk, tavęs nepažinau“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau