„Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis“ I dalis. Šventinė diena – šventiniai drabužiai: kokia tautinio kostiumo istorija?

Grupės „Kedrostuburas“ muzikinis pasirodymas.

Laidos svečias – buvęs laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėjas, spaudos apžvalgininkas Modestas Naudžius. Pašnekovas dalinasi darbo televizijoje įspūdžiais: kaip M. Naudžius atsidūrė LRT TELEVIZIJOJE, kaip ketverius metus vedė laidą „Labas rytas, Lietuva“ ir kaip, visgi, labiau mėgaujasi dirbdamas ne kamerų dėmesio centre, bet už kadro.

Reportažas iš Vilniaus universiteto botanikos sodo, kuriame jau vakar prasidėjo paroda „Lelija Mindaugo karūnai“. Apie parodos idėją ir lelijų įvairovę pasakoja Vilniaus universiteto botanikos sodo Gėlininkystės skyriaus vedėja dr. Gitana Štukėnienė.

„Misija Sibiras 2018“ dalyviai – „Ramuma“.

Pokalbis su Lietuvių bendruomenės Katalonijoje valdybos pirmininku Tomu Dinsmonu. Pašnekovas teigia, kad užsienio lietuviai, prisimindami Lietuvą, patikina, kad gimtoji šalis jau yra tapusi pasaulio Lietuva. Taip pat laidos svečias sako, kad lietuvių bendruomenė Katalonijoje kiekvienais metais renkasi giedoti Tautišką giesmę; šie metai – taip pat ne išimtis.

Patriotiškos mokytojo kelionės: panevėžietis mokytojas Ramūnas Masilionis vasarą rengia žygius, mokinių patriotizmą ugdančias stovyklas ir tautinių šokių vakarus.

Trumpas reportažas apie Stokholmo stogais rengiamą ekskursiją. Šią avantiūrą išbandę keliautojai sako esą tai buvo geriausias būdas susipažinti su miestu.

„Žalvarinis“ ir Marijonas Mikutavičius – „Oi ta ta“.

Gardus rytas! Virtuvės šefė Elžbieta Monkevič siūlo keptų daržovių salotų receptą.

Šiandien minima ne tik karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės, bet ir Tautinio kostiumo diena. Reporterė Audra Avižiūtė, vilkėdama šiuo apdaru, kalbina muziejininkę Astą Daunoravičienę, kuri džiaugiasi lietuviško tautinio kostiumo diena, o štai muziejininkė Elvyda Lazauskienė pastebi, kad vis daugiau lietuvių, įsigyjančių tautinius kostiumus, nori ir patys juos patobulinti.

Dar vienas laidos svečias – Amerikos lietuvis Aurimas Balčiūnas, teigiantis, kad Lietuva jam yra kur kas mielesnė nei Amerika. Tiesa, vaikinas pripažįsta, kad didžiuojasi galintis pažinti Lietuvą ir lietuvių kalbą: „Jei būčiau tik amerikietis, būtų sunkiau pažinti visą pasaulį.“

„Nacionalinė ekspedicija“: finišas. Tiesioginė transliacija su Aiste Plaipaite jau iš Lietuvos, Vytėnų.