Panorama. Aiškėja koalicinės dėlionės detalės – socialdemokratų darbo partija nusprendė prisijungti

Vyriausybė pritarė, kad minimali mėnesio alga nuo kitų metų turėtų didėti nuo 555 iki 607 eurų iki mokesčių. Skaičiuojama, kad tam iš valstybės biudžeto reikės apie 17 mln. eurų per metus. Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pasakoja apie atlyginimo diferencijavimo trūkumus, o finansų ministras Vilius Šapoka įsitikinęs – jei atlyginimai vidutiniškai auga visoje šalyje, vadinasi, turi didėti ir minimali alga.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento narai ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai tęsia kuršių mariose nuskendusio laivo-kurėno kapitono Romaldo Adomavičiaus paieškas. Šiandien rastas jo mėlynas krepšys, apvirtęs ant seklumos rastas ir laisvas.

Dėl sausros padarinių žemės ūkiui Vyriausybė paskelbė šalyje ekstremaliąją padėtį. Vakar Lietuvoje paskelbta ir hidrologinė sausra. Manoma, kad pastaroji turės įtakos ne tik ūkininkams ir jų derliui, bet ir šalies ekonomikai, eksportui.

Koalicijos dėlionė: socialdemokratų partija nusprendė jungtis prie valdančiosios koalicijos ir penktadienį pasirašys sutartį.

Europos parlamentas apsisprendė. Naujuoju pirmininku tapo italas, socialdemokratų frakcijos atstovas Davidas-Maria Sassoli. 63-ejų buvęs žurnalistas praėjusioje kadencijoje buvo Europos Parlamento vicepirmininkas.

Europos Sąjungos postų dalybos: laimėtojai ir pralaimėtojai. Išdalijus svarbiausius Europos Sąjungos postus, Lietuvos premjeras apgailestavo, kad tarp jų nėra vidurio ir rytų Europos atstovų. Kita vertus, prezidentė ir analitikai neabejoja, kad į Komisijos pirmininkus siūloma vokietė Ursula fon der Leyen išmano regioną ir jos kandidatūra nėra blogiausias variantas.

Apie 40 žmonių žuvo, dar mažiausiai 80 sužeista Libijos sostinėje per oro antskrydį subombardavus migrantų laikymo centrą.

Kremlius sako, kad informacijos apie tai, kas prieš dvi dienas nutiko povandeniniame nardymo aparate, kai žuvo 14 žmonių, neatskleis.

Aplinkos teršėjams – kelissyk didesni mokesčiai. Tai siūlanti Aplinkos ministerija siūlo įvesdinti ir taršių įmonių kontrolę.

Rytoj Nacionalinis muziejus ir K. Varnelio namai-muziejus kviečia į vieno autoriaus - grafiko Broniaus Leonavičiaus parodas. 85-erių dailininkas eksponuoja ankstesnę savo kūrybą - iliustracijas K. Donelaičio „Metams“ ir M. Vainilaičio „Bruknelei“ bei pastarųjų metų peizažus, kurtus pleneruose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau