„Laba diena, Lietuva“. Kokių zuikių iš kepurės dar ištrauks Europos Parlamentas?

Europos Sąjungos postų dėlionės: išrinktas naujasis Europos Parlamento pirmininkas socialistas demokratas Davidas-Maria Sassoli. Studijos viešnia, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos moklsų instituto direktoriaus pavaduotoja Margarita Šešlgytė, teigia, kad vertinant regioninį Europos Sąjungos institucijų valdybos postų balansą, toks pirmininko pasirinkimas nustebino. Taip pat pašnekovė teigia, kad ir Ursulos van der Leyen kandidatūra buvo tikras siurprizas – mat apie šią politikę, kaip kandidatę, buvo kalbama itin mažai.

Konfliktas tarp Vokietijos ir Italijos: Vokietijos laivo kapitonė Carola Rakete, nepaisydama draudimų, į Lampedūzos uostą atpkludė kelias dešimtis pabėgelių iš Libijos. Užsienio naujienų redaktorius Vykintas Pugačiauskas teigia, kad ir jaunosios kapitonės laivas „Sea watch“, ir pati C. Rakete tapo simboliu Europos kairiesiems, parodydama, kad su migrantais galima elgtis žmoniškai.

Lietuvoje paskelbta ekstremalioji padėtis dėl sausros, o pastarosios padarinius pajus ne tik ūkininkai ir jų derlius, bet ir šalies ekonomika. Štai Ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas teigia, kad šįmet sausra yra netikėtai ankstyva, taip pat pašnekovas viliasi, kad jei pavyks įtikinti Europos Sąjungą, galimai bus suteikta lėšų sausros žalai atlyginti. Žemės ūkio bendrovių asociacijų generalinis direktorius Jonas Sviderskis sako, jog sausra ūkius „nuskriaudė“ labai skiritngai.

Bėgimo treneris Dalius Pavliukovičius pasakoja apie Keniją ir jos sparčiuosius bėgikus. Pašnekovas atskleidžia, jog dauguma Kenijos piliečių siekia bėgimo aukštumų dėl itin materialios priežasties – mat šlovė bėgime suteikia galimybes Kenijos gyventojams pamiršti skurdą ir užsitikirinti geresnį gyvenimą.

Kokios moterų teisės Afrikoje? Seimo narė Dovilė Šakalienė dalinasi įspūdžiais iš kelionės į Afriką, kur esminė diskutuotina problema – jaunų mergaičių nėštumas. Pašnekovė teigia, kad dėl vis aktualesnio demografinio sprogimo jau dabar yra būtina finansuoti Afrikos gyventojus ir padėti jiems sustabdyti reprodukcinius procesus – mat galiausiai Afrika nebus pajėgi išlaikyti savo gyventojų ir pastarieji ims plūsti į Europą.

Diskusijų festivalio „Būtent“ organizatorius Arnas Marcinkus teigia, kad pastebėjęs, jog lietuviai pasižymi noru kalbėti ir dalintis savo mintimis, suvokė esą šaliai reikia diskusijų festivalio. Štai Pilietinės visuomenės instituto vadovė Ieva Petronytė-Urbonavičienė teigia esą dažniau diskutuoja gaunantieji didesnes pajamas ir turintieji aukštesnį išsilavinimą.

Ar bendruomenių balsas turi įtakos priimant sprendimus? Apie bendruomenių aktyvumą pasakoja Jūrės miestelio bendruomenės pirmininkė Žaneta Štreimikytė-Mockeliūnė ir Mykolo Romerio universiteto profesorius Saulius Nefas.

Koks laikas Jums tinkamiausias sportuoti? Sporto instruktorius Vitalijus Kolbasnik mano, jog geriausia kūną suaktyvinti ryte. Kūnui pabudinti labiausiai tinka tempimo ar lankstumo pratimai, ėjimas. Štai asmeninis treneris Tadas Pocius teigia, kad bėgiojimas – universali sporto sritis, tačiau jai reikia pasiruošti: nebėgioti kepinant saulei, su savimi turėti vandens, dėvėti kepurę.

Artimiausių dienų orai: meteorologės Ievos Malūnavičiūtės komentaras. Sulauksime vėsesnių orų ir trumpalaikio lietaus.

Reportažas apie gėlininkę Ugnę Poderytę.

Socialinių tinklų naujienos su Audra Avižiūte.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau