Žinios. Derybos dėl koalicijos stringa – stabdžio pedalą įmynė socialdemokratų darbo partija

Derybos dėl koalicijos stringa – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad valdančiosios koalicijos sutartis turėtų būti pasirašoma kitą savaitę, penktadienį. Nors ir kitos koalicinės partijos mano, kad dėl programinių nuostatų susitarta, visgi derybas stabdo socialdemokratų darbo partija. Neatmetama, kad koalicijos sutartis gali būti pasirašoma ir be pastarosios partijos.

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda tęsia susitikimus su politikais ir svarbiausių institucijų vadovais. Šiuo metu G. Nausėda susitinka su susisiekimo ministru Roku Masiuliu. Kiek anksčiau su prezidentu susitikęs kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas teigė, kad prasidėjus koalicinėms deryboms, dėl savo posto nesijaudina.

Vyriausybinė strateginių įmonių sandorius tikrinanti komisija jau trečią kartą nustatė, kad Jungtinės Karalystės finansų startuolis „Revolut“ nekelia grėsmės šalies saugumui. Tyrimą inicijavusio Seimo biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Stasio Jakeliūno teigimu, abejonių kėlė „Revolut“ veiklos modelis, pinigų plovimo kontrolė ir sąsajos su Rusija. 

Vartotojų teisių apsaugos tarnybos užsakytas tyrimas rodo, kad 3 iš 4 apklaustų gyventojų mano, jog maisto produktų kokybė Lietuvoje ir kitose Europos šalyse skiriasi. 

Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams tiriant galimai neskaidrius viešuosius pirkimus Panevėžio rajono savivaldybėje, nustatyta, kad kelios bendrovės sudarė kartelinius susitarimus, už kuriuos gresia milijoninės baudos.

Čekijos premjeras, kaip ir prognozuota, išbandė parlamento balsavimą dėl nepasitikėjimo, tačiau parlamentarai palaiko Andrej Babiš. 

Iki Amerikos prezidento rinkimų liko pusantrų metų, bet opoziciniai demokratai jau turi daugiau nei 20 kandidatų, surengti ir pirmieji debatai. Donaldas Trumpas „Twiter“ paskyroje šiuos debatus pavadino nuobodžiais.

Rytoj Japonijoje vyks didžiojo dvidešimtuko susitikimas: žadama diskutuoti klimato kaitos ir visuomenės senėjimo temomis, tačiau visa ko centre bus Donaldo Trumpo derybos su Rusijos prezidentu ir Kinijos lyderiu.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel antrą kartą per dešimt dienų drebėjo viešame renginyje. Nuogąstaujama, ar dėl sveikatos problemų ji galės išbūti visą kadencijos laiką.

Išradingosios Varšuvos turistinės kompanijos sugebėjo sukurti verslą iš sovietinių laikų reliktų. 

Šiandien vienam garsiausių Lietuvos fotomenininkų Antanui Sutkui – 80. Šia proga Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į jubiliejinę parodą „Vilniaus rekolekcija“. 

Orai.