Panorama. Virgilijus Poderys: gyventojai nežino, kaip elgtis branduolinės avarijos metu, ir tai yra nenormalu

Dar prieš Baltarusijai įjungiant Astravo atominę elektrinę, gyventojams ruošiamasi išdalyti keturis milijonus jodo preparato tablečių. Tiesa, gyventojų informavimu nepatenkintas Seimo energetikos komisijos pirmininkas Virgilijus Poderys.

Kadenciją baigianti prezidentė Dalia Grybauskaitė atsisveikino su Lietuvai akredituotais Europos Sąjungos šalių ambasadoriais. Vyriausybė D. Grybauskaitei paskyrė valstybinę rentą –  beveik 3700 eurų, taip pat bus paskirti keturi aptarnaujančio personalo darbuotojai.

Vyriausybė tikisi pažaboti nesąžiningus vaistų gamintojus, kurie vis kelia kompensuojamųjų vaistų kainas. Šiandien nutarta įšaldyti visų sudėtinių ir kai kurių kitų vaistų kainas. Tiesa, šis sprendimas papiktino verslininkus.

Prieš dešimtmetį vykusios krizės aplinkybes tiriantis Seimo biudžeto ir finansų komitetas pritarė išvadoms: nurodoma, kad krizę sukėlė bankai, o Lietuvos bankas neužtikrino tinkamos jų priežiūros. 

Europą kamuoja rekordiniai karščiai: vietomis prognozuojama kaitra iki 50 laipsnių. Artimiausiomis dienomis Lietuvoje planuojama skelbti hidrologinę sausrą upėse. Hidrometeorologijos hidrologės Ramutės Bataitienės komentaras.

Briuselyje susirinkę NATO šalių gynybos ministrai bando gelbėti vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartį ir svarsto, kaip reaguoti į Rusijos pažeidimus. Tiesa, iš susitarimo pasitraukus Jungtinėms Amerikoms Valstijoms, pasitraukė ir Rusija, todėl rugpjūčio 2-ąją sutartis nustos galiojusi.

Prahą kaitina ne tik karščiai, bet ir šimtatūkstantiniai protestai: baiminamasi dėl demokratijos Čekijoje. Užsienio naujienų redaktorius Aurimas Piečiukaitis pasakoja, kad Prahoje vykstantis protestas yra didžiausias nuo Aksominės revoliucijos laikų. Pagrindinė protesto priežastis – reikalavimas, kad atsistatydintų ministras pirmininkas Andrej Babiš, kuris kaltinamas korupcija.

Jungtinių Valstijų Atstovų rūmai patvirtino puspenkto milijardo dolerių skubią pagalbą tūkstančiams migrantų šeimų ir vienišiems vaikams, sulaikytiems Amerikos ir Meksikos pasienyje. 

Socialdemokratų darbo partijos prezidiumas kol kas nepasirašys susitarimo dėl naujos Seimo valdančiosios koalicijos. Partijos pirmininko Gedimino Kirkilo teigimu, derybos dėl koalicijos programos turi būti tęsiamos.

Panevėžyje nesibaigia kovos dėl kertamų medžių: šįkart atsigręžta į mikrorajone esantį parką. 

Alantos dvaro galerijoje – Elvyros Kairiūkštytės darbų paroda „Gaivališka meno mistikė“.