„Laba diena, Lietuva“. Sinoptikai praneša: vienur audros tik artinasi, kitur – jau dunda

Vargsta ne tik Lietuva – karščiai alina ir Europą. Rasa Juškevičiūtė, kalbanti tiesiogiai iš Paryžiaus, informuoja, kad ir Prancūzijos sostinėje yra karšta, tačiau miesto valdžia imasi veiksmų: uždraustas masinis mašinų judėjimas, mokykloms suteikta galimybė atšaukti pamokas, įmonių darbuotojai dirba iš namų. Yra sukurta ir mobilioji programėlė, kurioje suteikiama informacija apie artimiausiai esančią atsigaivinimo salelę su vandeniu.

Prahą kaitina ne tik karščiai, bet ir šimtatūkstantiniai protestai: baiminamasi dėl demokratijos Čekijoje. Užsienio naujienų redaktorius Aurimas Piečiukaitis pasakoja, kad Prahoje vykstantis protestas yra didžiausias nuo Aksominės revoliucijos laikų. Pagrindinė protesto priežastis – reikalavimas, kad atsistatydintų ministras pirmininkas Andrej Babiš, kuris kaltinamas korupcija.

Ar Lietuva yra pasiruošusi branduolinei avarijai? Apie Lietuvos poziciją Astravo AE atžvilgiu pasakoja Seimo energetikos komisijos pirmininkas Virgilijus Poderys. 

Kai atominės tragedijos virsta pramoga: kelionė į Černobylį. Apie išvyką į istorinę vietovę pasakoja LRT.lt žusnalistas Ronaldas Galinis ir LRT.lt forografas Justinas Stacevičus. 

Klaipėdoje – pirmasis šalyje knygomatas. Tai pirmoji tokio pobūdžio paslauga Lietuvoje, teigia laikinoji Ievos Simonaitytės bibliotekos direktorė Kristina Kundrotienė. Projekto vadovė Toma Gergelienė pasakoja, kad knygomato idėja kilo stažuotės metu Europoje. 

Prieš 10 metų išplaukė garsioji „Tūkstantmečio odisėja“, kuri buvo skirta paminėti Lietuvos vardo tūkstantmečiui. 11-os jachtų kapitonai, drauge su prezidentu Valdu Adamkumi, susitiko paminėti šio garbingo jubiliejaus. Štai vienas „Tūkstantmečio odisėjos“ narys Raimundas Daubaras prisimena, kam ir kokiomis sąlygomis kilo „Tūkstantmečio odisėjos“ idėja, o Naglis Nasvytis pasakoja apie kelionės dalyvių ritualą giedoti tautišką giesmę.

Valstybės parama pagalbiniam apvaisinimui: kiekgi gandrai atnešė kūdikių per tą laiką, kai valstybė ėmė padėti nevaisingoms poroms ir kompensuoti pagalbinio apvaisinimo procedūras? Pasakoja „Vaisingumo centro“ vadovė Gražina Bogdanskienė

Karščiai ir žemdirbystė: ar galima suderinti? Reportažas iš Dotnuvoje vykusios parodos „Agrovizija“.

Nacionalinių oro bendrovių ateitis: Estijos avialinijos „Nordica“ paskelbė nutrauksiančios nepelningus skrydžius, tarp jų – Vilnius. Apie Estijos oro bendroves pasakoja aviacijos ekspertas Simonas Bartkus.

Sinoptikų prognozės artimiausioms dienoms: artėja kupinas audrų metas.

Socialinių tinklų naujienos su Audra Avižiūte.