Vasaros popietė. Harmonijos paieškos: iš priklausomybių – į ramybės oazę kitiems, iš informacinio triukšmo – į tylos stovyklą

Vasaros popietė

2019.06.25 14:05

Vasaros popietė. Harmonijos paieškos: iš priklausomybių – į ramybės oazę kitiems, iš informacinio triukšmo – į tylos stovyklą

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Viešojoje erdvėje vis dažniau tenka išgirsti apie žmones, susiduriančius su psichologiniais sunkumais, kokie jie bebūtų: depresija, nerimas ar paprasčiausia XXI a. skuba. Ar vidinė santarvė ir harmoningas gyvenimas tampa nūdienos prabanga? Jei vis tik taip, kaip ją pasiekti? Ar tą galima padaryti pačiam? Džiugina tai, kad pagalbinių priemonių vis tik yra: vienos jų – joga, meditacija ir sveika gyvensena. Šiandienos „Vasaros popietėje“ asmeninėmis rekomendacijomis ramybės paieškose bei įvairialypėmis patirtimis dalinasi ne vieną grubų gyvenimo išbandymą turėjęs, tačiau pastaruosius statybine medžiaga geresniam sau pavertęs jogas, sveiko gyvenimo šalininkas ir festivalio-stovyklos „Debesų Pieva“ organizatorius Kęstutis Kaupas. Kadaise su keliomis priklausomybėmis kovojęs vyras šiandien kuria užuovėją norintiems stabtelėti bent akimirką ir pažvelgti į pasaulį platesnėmis akimis. Renginyje, kurio priešakyje – Kęstutis, galima rasti tiek meno terapiją ir karštą jogą, tiek vidines keliones, akluosius pasivaikščiojimus ir naktinius žygius, tiek priklausomybių žaidimus ir paskaitas apie emocinį intelektą.

Antroje laidos dalyje – skambutis ryšių su visuomene specialistei, renginių organizatorei Dovilei Mardosienei. Mergina, nuolat besisukanti intensyviame informacijos sraute, net kelis kartus ryžosi keliauti į vietą, kurios nepasiekia nei žinutės, nei skambučiai, nei greičiausias interneto ryšys – į tylos stovyklą. Tylos stovyklose neretai vyksta meditacijos, jogos, mantros praktikos, taip pat ir tylėjimo praktika, kurios metu dažnai vienintelė komunikacinė priemonė – tik raštelis praktikos vedantiesiems. Kas tai – seniai lauktas poilsis, o gal daug valios ir pastangų reikalaujantis išbandymas?

Taip pat keliamės į vietą, kuri vienareikšmiškai transliuoja ramybę, – Nidą. Sunku būtų ginčytis su tuo, kad meditacijai ar kitai poilsinei veiklai tinkama yra visa ši kurortinė gyvenvietė, tačiau Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ direktorės Editos Lubickaitės telefonu prašome išskirti harmoningų Nidos vietų penketuką. Prie mikrofonų – Tomas Lukaševičius ir Inga Ramoškaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Daug muzikos ir pokalbiaisu įdomiais pašnekovais kelionių, laisvalaikio temoms, vertingų renginių apžvalgos.

Kiti laidos epizodai

Vasaros popietė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.