Panorama. Didžioji kova prasidėjo: ministrai derėsis dėl kitų metų biudžeto

Prasidėjus deryboms dėl kitų metų biudžeto, ministrai negaili pažadų: visi tikina, kad jų srities darbuotojams algos turėtų didėti. Tačiau finansų ministras Vilius Šapoka kolegas ragina planuoti atsakingai, mat ekonomika nebeaugs taip sparčiai kaip iki šiol. 

Dėl cigarečių kontrabandos mažiausiai po 50 milijonų eurų kasmet prarandanti Lietuva pati investuoti į sienų apsaugą neskuba – iki šiol pasienio su Baltarusija ir Kaliningradu ruožuose išmaniosios sistemos statomos daugiausia už Europos Sąjungos fondo lėšas. Abejojama ir Vyriausybės planu iki 2021 metų modernizuoti visą išorinę sieną, tačiau Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovas Renatas Požėla teigia, kad sienos sustiprinimas geriau kontroliuotų kontrabandos pervežimo atvejus.

Siekiant moteris išlaikyti darbo rinkoje, o vyrus paskatinti labiau įsitraukti į šeimos gyvenimą, jau po trejų metų tėčiams teks bent dviems mėnesiams išeiti vaiko priežiūros atostogų. 

Vilniuje paminėtos 78-osios Birželio sukilimo metinės: 1941 metais birželio 23 dieną Kaune paskelbta apie nepriklausomybės atkūrimą ir laikinosios Vyriausybės sudarymą. Tiesa, šis sukilimas vertinamas prieštaringai dėl tuo metu pradėtų masinių žydų žudynių.

Protestuojanti Čekija: gyventojai reikalauja premjero Andrej Babiš atsistatydinimo. Tai didžiausias protestas nuo 1989-ųjų Aksominės revoliucijos. 

Amerikos žiniasklaida praneša, kad reaguodamos į bepiločio orlaivio numušimą, Jungtinės Valstijos prieš Iraną įvykdė kibernetines atakas. Tuo metu Donaldas Trumpas užtikrina, kad Teheranui bus įvestos sankcijos.

Vokietijos policija išvaikė šimtus protestuotojų, kovojusių prieš klimato kaitą. 

Vilniaus Dailės akademijos eksperimentinėje erdvėje „Krematoriumas“ atidaryta Jurgos Šarapovos paroda „Apsišaukėlis“. 

Rytoj Vašingtone bus teikiamas Amerikos bibliotekų asociacijos apdovanojimas „The Batchelder“. Šiemet įvertinta lietuvių autorių knygą „Laimė yra lapė“.
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau