Žinios. Būsimiems tėčiams: jau po trejų metų planuojama įvesti privalomas tėvystės atostogas

Dėl cigarečių kontrabandos mažiausiai po 50 milijonų eurų kasmet prarandanti Lietuva pati investuoti į sienų apsaugą neskuba – iki šiol pasienio su Baltarusija ir Kaliningradu ruožuose išmaniosios sistemos statomos daugiausia už Europos Sąjungos fondo lėšas. Abejojama ir Vyriausybės planu iki 2021 metų modernizuoti visą išorinę sieną, tačiau Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovas Renatas Požėla teigia, kad sienos sustiprinimas geriau kontroliuotų kontrabandos pervežimo atvejus.

Ilgasis Joninių savaitgalis – iššūkis pajūrio gelbėtojams. Daugiausia problemų kyla dėl alkoholio, o paplūdimiuose trūksta ir policijos pareigūnų, kurie galėtų labiau kontroliuoti neblaivius asmenis.

Siekiant moteris išlaikyti darbo rinkoje, o vyrus paskatinti labiau įsitraukti į šeimos gyvenimą, jau po trejų metų tėčiams teks bent dviems mėnesiams išeiti vaiko priežiūros atostogų. 

Panevėžio bibliotekininkės vasarą tampa auklėmis: tėvai, nenorėdami, kad jų vaikai atostogas leistų gatvėse, atveda juos į bibliotekose organizuojamas vasaros stovyklas. 

Vilniuje paminėtos 78-osios Birželio sukilimo metinės: 1941 metais birželio 23 dieną Kaune paskelbta apie nepriklausomybės atkūrimą ir laikinosios Vyriausybės sudarymą. Tiesa, šis sukilimas vertinamas prieštaringai dėl tuo metu pradėtų masinių žydų žudynių.

Amerikos žiniasklaida praneša, kad reaguodamos į bepiločio orlaivio numušimą, Jungtinės Valstijos prieš Iraną įvykdė kibernetines atakas. Tuo metu Donaldas Trumpas sako, kad Teheranui bus įvestos naujos sankcijos, bet priduria, kad gali būti ir Irano draugu.

Tbilisyje trečią vakarą iš eilės surengtas gyventojų protestas. Pastarieji reikalavo atsistatydinti vidaus reikalų ministrą ir baudžiamojon atsakomybėn patraukti pareigūnus, kurie guminėmis kulkomis šaudė į protestuotojus. 

Vokietijos policija išvaikė šimtus protestuotojų, kovojusių prieš klimato kaitą. 

Sportas. Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau