Žinios. Minimos 78-osios Birželio sukilimo metinės

Dėl cigarečių kontrabandos mažiausiai po 50 milijonų eurų kasmet prarandanti Lietuva pati investuoti į sienų apsaugą neskuba – iki šiol pasienio su Baltarusija ir Kaliningradu ruožuose išmaniosios sistemos statomos daugiausia už Europos Sąjungos fondo lėšas. Abejojama ir Vyriausybės planu iki 2021 metų modernizuoti visą išorinę sieną, tačiau Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovas Renatas Požėla teigia, kad sienos sustiprinimas geriau kontroliuotų kontrabandos pervežimo atvejus.

Vilniuje paminėtos 78-osios Birželio sukilimo metinės: 1941 metais birželio 23 dieną Kaune paskelbta apie nepriklausomybės atkūrimą ir laikinosios Vyriausybės sudarymą. Tiesa, šis sukilimas vertinamas prieštaringai dėl tuo metu pradėtų masinių žydų žudynių.

Amerikos žiniasklaida praneša, kad reaguodamos į bepiločio orlaivio numušimą, Jungtinės Valstijos prieš Iraną įvykdė kibernetines atakas. Tuo metu Donaldas Trumpas sako, kad Teheranui bus įvestos naujos sankcijos, bet priduria, kad gali būti ir Irano draugu.

Milijonai Stambulo gyventojų vėl renka merą – nors balsavimas dėl miesto valdžios vyko kovą, rinkimų pareigūnai patenkino prezidento Recep Tayyip Erdogan prašymą ir panaikino opozicijos kandidato pergalę minimalia persvara. 

Panevėžio bibliotekininkės vasarą tampa auklėmis: tėvai, nenorėdami, kad jų vaikai atostogas leistų gatvėse, atveda juos į bibliotekose organizuojamas vasaros stovyklas. 

Orai. 
 
 


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau