„Laba diena, Lietuva“. Vytis Jurkonis apie įvykius Sakartvele: opozicija svajoja apie prorusišką partiją

Sakartvele per audringus opozicijos protestus prie parlamento sužeista dešimtys žmonių. Policija Tbilisyje šiąnakt šaudė guminėmis kulkomis ir leido ašarines dujas, kilus audringam opozicijos protestui, kai vienas Rusijos įstatymų leidėjas kreipėsi į Sakartvelo parlamentą iš pirmininko tribūnos. Susiklosčiusią situaciją komentuoja Lietuvos ambasadorius Sakartvele Giedrius Puodžiūnas, kuris teigia, kad protestai bus atnaujinti. 

Lietuvos eismas psichologės Lauros Šeibokaitės akimis: „Mažai smerkiame tą elgesį, kuris turėtų būti smerkiamas.“ Specialistė pagrindinėmis problemomis įvardyja šiuos vairavimo atvejus: vairavimas išgėrus, greičio viršijimas ir didelis nepritarimas eismo taisyklėms. Ekspertė tikina, kad visi vairuojantieji turi pasirinkimą, ar vairuoti greitai, ar saugiai.

Studijoje viešintis Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto lektorius Vytis Jurkonis taip pat pateikia įžvalgas apie pastaruosius Sakartvelo įvykius. Pašnekovas teigia, kad jau ilgą laiką buvo dvejojama Sakartvelo valdančiosios partijos proeuropietiškumu, kuris buvo deklaruojamas. 

Kas yra turizmo etika? LRT reporteris Mindaugas Aušra atskleidžia, kad po etiško turizmo etikete slepiasi paprastas principas: svečioje šalyje nesielkite taip, kaip nesielgtumėte savojoje. 

Miškų urėdija: nors direktorius Marius Pulkauninkas pats pasiprašė būti atleidžiamas, visgi aplinkos ministras Kęstutis Mažeika paprašė jo likti savo pareigose. 

Kassavaitinis politologės Rimos Urbonaitės komentaras: Gitano Nausėdos, Ingridos Šimonytės ir Dalios Grybauskaitės reitingai.

Prastėja Lietuvos demografinė padėtis: manoma, kad beliks vos pusantro milijono šalies gyventojų. Apie mažėjančius skaičius pasakoja Lietuvos banko vyriausioji ekonomistė Laura Galdikienė.

Keliaukite po Lietuvą: pristatomi pažintiniai takai ir bokštai. Apie lankomus objektus informuoja „Keliauk Lietuvoje“ projektų vadovė Gerda Butkuvienė.

Apie Europos Sąjungos postų dalybas praneša reporteris Edvardas Špokas. 

Berlyne, dėl vis didėjančių būsto nuomos kainų, priimtas sprendimas „įšaldyti“ dabartines kainas ir net uždrausta imtis priešingų veiksmų.

Šį penktadienį Lietuvoje žmonės į darbą vedėsi šunis – tai raminantys ir atpalaiduojantys darbuotojų draugai.

Socialinių tinklų naujienos su Audra Avižiūte.