Vasaros popietė. Su burlaiviu susiliejantis Rokas Milevičius: mano sporto šaka – ne „šampaninis“ buriavimas

Vasaros popietė

2019.06.18 14:05

Vasaros popietė. Su burlaiviu susiliejantis Rokas Milevičius: mano sporto šaka – ne „šampaninis“ buriavimas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Praėjusiose „Vasaros popietės“ laidose ištyrę ir vėją, ir vandenį, šiandien šias stichijas sujungiame: juk kokios burės be vėjo, o burlaivis – be vandens? Į LRT RADIJO studiją užsuka su bangomis ne kartą susidūręs daugkartinis Lietuvos buriavimo čempionas, pirmasis lietuvis, dalyvavęs prestižinėje „Volvo Ocean Race“ regatoje (ir ten 2015 m. užėmęs 2 vietą!), taip pat Europos, pasaulio čempionatų bei olimpinių žaidynių dalyvis Rokas Milevičius. Vyras sako, kad jo atstovaujamas buriavimas gerokai skiriasi nuo „šampaninio“ buriavimo – to, kurio metu ramiai plaukia baltos jachtos ir nieko įtempto nevyksta. Veiksmo ir darbo R. Milevičiaus burlaivyje, patikėkite, netrūksta.

Tiesa, buriavimas gali ne tik įkvėpti leistis į nuotykius vandens pursluose, bet ir inspiruoti parašyti knygą. Būtent taip nutiko lietuvių žurnalistei, rašytojai ir azartiškai nusiteikusiai buriavimo mėgėjai Monikai Baltrušaitytei, kuri su novelių rinkiniu „Išėję prie upės“ 2018 m. tapo „Pirmosios knygos“ konkurso laureate. Autorė buriuotojus lygina su rašytojais ir džiaugiasi, kad šiuo metu sparčiai gausėja buriuojančių moterų.

Antroje laidos valandoje – pokalbis su buriuojantį jaunimą vienijančios, sportinį kreiserinį buriavimą populiarinančios asociacijos „Gero vėjo klubas“ prezidentu Mantu Klimantavičiumi. Buriuotojas dalinasi asmeninėmis rekomendacijomis: kuriuose vandenyse geriausia išbandyti šią sporto šaką? Išbandyti ją, žinoma, galima ir buriavimo stovyklose. Plačiau apie pastarąsias pasakoja Trakų buriuotojų klubo prezidentas Darius Kašėta.

Prie mikrofonų – Inga Ramoškaitė ir Tomas Lukaševičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Daug muzikos ir pokalbiaisu įdomiais pašnekovais kelionių, laisvalaikio temoms, vertingų renginių apžvalgos.

Kiti laidos epizodai

Vasaros popietė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.