Ryto allegro. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybos pažinimas

Ryto allegro

2019.06.17 08:08

Ryto allegro. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybos pažinimas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Dar geriau pažinti ir suprasti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybinį palikimą, pajusti jo neblėstančią įtaką šiandienos menininkams kviečia „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“. Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Poeto, vertėjo, literatūros kritiko Mariaus Buroko naujų knygų apžvalgoje – dvi lietuvių autorių poezijos knygos: Alvydo Šlepiko rinktinė „Mano tėvas žūsta“, primenanti, kad autorius – ne tik prozininkas, bet ir vienas įdomiausių ir geriausių lietuvių poetų, bei rašytojos, menininkės Vaivos Grainytės pirmoji poezijos knyga „Gorilos archyvai“.

Sukanka 200 metų, kai gimė prancūzų klasikinės operetės pradininkas ir žymiausias kūrėjas Jacques Offenbachas. Jis buvo tikras teatro žmogus: kompozitorius pats statė, neretai dirigavo ir daug kartų perdarinėjo savo opusus – priklausomai nuo to, kaip juos priimdavo publika. Apie Jacquesą Offenbachą – pirmadienio viktorinoje. Klasikos enciklopedija – apie juodajį kiną.

Kultūros renginiai. Ved. Viktoras Paulavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.