Vasaros popietė. Pažaboti stichiją: nuo oro balionų ir parašiutų iki pasisveikinimo sklendžiant 1600 metrų aukštyje!

Vasaros popietė

2019.06.13 14:05

Vasaros popietė. Pažaboti stichiją: nuo oro balionų ir parašiutų iki pasisveikinimo sklendžiant 1600 metrų aukštyje!

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Praėjusioje „Vasaros popietės“ laidoje šokę atsigaivinti į ežerą ir pasidomėję apie skirtingas vandens sporto rūšis, šiandien bandome pažaboti kitą stichiją – orą. Susidoroti su atsiplėšus nuo žemės kylančiais iššūkiais jau daugiau nei kelis dešimtmečius tenka į LRT RADIJO studiją užsukusiam Rimui Kostiuškevičiui – Lietuvos oro balionų sporto pilotui, kuriam tenka valdyti ir dirižablius. Tuo metu, kai pramoginiu oro balionu gali skristi net 24 žmonės, profesionalūs pilotai danguje kovoja vieni. Daugkartinis Lietuvos čempionas, taip pat ir 2013 m. Europos čempionato sidabro medalį pelnęs Rimas džiaugiasi, kad lietuviai yra šios sporto šakos priešakyje.
Kiek vėliau – pašnekesys su Mariumi Godelaičiu, kuris nuo žemės pakilęs su lėktuvu ar oro balionu ant jos nusileidžia jau kitu būdu. Šuolininkas-parašiutininkas pasakoja apie tai, ką jis ir jo kolegos veikia toje trumpoje, maždaug minutę trunkančioje atkarpoje tarp iššokimo iš tinkamą aukštį pasiekusios oro transporto priemonės ir parašiuto išskleidimo. Krentant 3 kilometrus laisvuoju kritimu veikti, patikėkite, tikrai yra ką.
O ar žinojote, kad Lietuvoje yra viduryje lėktuvų pakilimo tako stūksanti koplyčia? Apie Keturnaujienos Dievo Gailestingumo koplyčią (dar žinomą kaip Suodžių) ir tai, kaip pastaroji atsidūrė ten, kur kyla lėktuvai, pasakoja Virginija Lapinskienė.
Antroje laidos dalyje trumpą kontaktą pavyksta užmegzti ir su šiuo metu Lietuvos sportinės klasės sklandytuvų čempionate dalyvaujančiu Sakalu Uždaviniu. Kino aktorius su LRT RADIJO klausytojais sveikinasi iš 1600 metrų aukščio! Prie mikrofonų – Inga Ramoškaitė ir Tomas Lukaševičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Daug muzikos ir pokalbiaisu įdomiais pašnekovais kelionių, laisvalaikio temoms, vertingų renginių apžvalgos.

Kiti laidos epizodai

Vasaros popietė

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.