Panorama. Karščių padariniai: pasibaigęs vanduo, atšaukti spektakliai ir į mokyklas nebeinantys vaikai

Kaitra nesitraukia: didėja sunaudojamo vandens kiekiai, kai kuriose gyvenvietėse vandens visai nėra, o Darbo inspekcija gauna vis daugiau skundų dėl netinkamų darbo sąlygų. Štai vyriausiasis darbo inspektorius Rimantas Kutra sako, jog darbdavys turėtų atsižvelgti į lauke tvyrantį karštį ir savo darbuotojams užtikrinti kuo geresnes darbo sąlygas. 

Dėl karščių kenčia ir teatras: Nacionaliniame dramos teatre teko atšaukti nemažai pasirodymų. Šio teatro direktorius Martynas Budraitis teigia, kad įjungus prožektorius ir susirinkus gausybei žiūrovų, pasirodymai tampa neįmanomi.

Karščio bangos paliečia ir mokyklas: vienos Lietuvos mokyklosstabdo ugdymo procesą, kitose pamokos trumpinamos. 

Seimo valdyba nutarė sudaryti dvi darbo grupes, kurios svarstys rengiamas LRT įstatymo pataisas. Nors Seime jau veikė speciali grupė, visgi Ramūnas Karbauskis subūrė ir savąją.


Gitanas Nausėda paskelbė pasirinkęs tris asmeninius gydytojus. Vilniuje prezidento sveikata rūpinsis dr. Andrius Klimašauskas, šeimos gydytoja Aušra Panavičienė, o Kaune – prof. dr. Remigijus Žaliūnas. 

Lenkijos prezidentas Andrzej Duda vyksta į Vašingtoną, kur susitiks su Jungtinių Valstijų prezidentu Donaldu Trumpu. Bus tariamasi, kaip Varšuva ir Vašingtonas stiprins gynybinį bendradarbiavimą. 

Rusijoje įsisiūbavo protestai prieš valdžią: pradžią davė žurnalisto Ivano Golunovo sulaikymas.

Nesiliaujantys Honkongo protestai: visuomenė kovoja, kad Vyriausybė nepasirašytų ekstradicinės sutarties su Kinija.

Kauno klinikose gydyta sumušta jurbarkiškė paleista iš ligoninės. Merginos laukia ilga reabilitacija: ne tik fizinė, bet ir psichologinė. Naujasis šalies prezidentas Gitanas Nausėda, apankęs pacientę, teigia norįs sustiprinti Lietuvos teisinę sistemą, tačiau neskubės dalyti nurodymų. 

Su meška voljere užsidaręs „Ąžuolyno meškučių cirko“ savininkas Nikolajus Zobovas nusprendė atiduosiantis gyvūną į patikimas rankas. Ši N. Zobovo drama iškėlė ne vieną su gyvūnų teisėmis susijusį klausimą. 

Vilniuje esančiuose Prezidentūros rūmuose – naujas Dalios Grybauskaitės portretas, kurį nutapė broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau