Speciali laida. Prezidentės Dalios Grybauskaitės metinis pranešimas ir komentarai (su vertimu į gestų k.)

Antradienį prezidentė Dalia Grybauskaitė Seime skaitė savo dešimtąjį ir paskutinį metinį pranešimą. Šalies vadovė apžvelgė po rinkimų susiklosčiusią Lietuvos politinę padėtį, užsienio politiką. Metinis pranešimas yra prezidento konstitucinė pareiga. Skaityto prezidentės pranešimo klausės ir buvę šalies vadovai Valdas Adamkus ir Vytautas Landsbergis bei išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda.

„Likus mėnesiui iki darbų perdavimo naujam šalies vadovui noriu aptarti mūsų valstybės, demokratijos, visuomenės ir politikos brandą, kurios visi kartu siekėme. Apžvelgdama gana dramatišką dešimtmetį drįstu pareikšti, kad nors konfliktų buvo, ginčų buvo, stumdėmės įvairiuose burbuluose, bet iš esmės su valstybe viskas gerai“, – kalbą pradėjo prezidentė.

D. Grybauskaitė kalbėjo, kad mes sparčiai mokomės gyventi laisvėje. Anot jos, Lietuvos žemė kartu su partizano Adolfo Ramanauskas-Vanago palaikais grąžino mums nepalaužiamą kovos ir pasipriešinimo dvasią. Prezidentė dėstė, kad Lietuva kaip veidrodis atspindi mus pačius.

„Jame aš matau labai daug pasiaukojimo žmonių, kuriems rūpi. Mūsų valstybės brandą rodo tarptautinis Lietuvos pripažinimas. Lietuvos vardas šiandien tariamas su pagarba ir pasitikėjimu. Mūsų balsas turi svorį Europos Sąjungoje ir NATO, lietuviškos idėjos prisideda prie taikesnio ir modernesnio pasaulio kūrimo“, – sakė D. Grybauskaitė.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalbą specialioje laidoje lydi Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos instituto direktoriaus pavaduotojos Margaritos Šešelgytės ir politikos apžvalgininko Bernardo Gailiaus komentarai. Laidą veda Indrė Makaraitytė.