Dokumentinis filmas „Kita svajonių komanda“

2012 m. JAV sukurtas dokumentinis filmas apie Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės 1992 m. Barselonoje iškovotą bronzos medalį, šalies viltis ir istorinį kontekstą. Filmo režisierius – Marius Markevičius, išaugęs lietuvių išeivių šeimoje Los Andžele. Filmas Lietuvos kino teatruose pradėtas rodyti nuo 2012 m. rugsėjo 21 d.

Tai filmas apie Lietuvos kelią į nepriklausomybės atgavimą ir krepšinį, kaip šio reiškinio dalį. Pasakojama apie rinktinės kelią į 1992 m. olimpines žaidynes Barselonoje, kur rinktinė pirmą kartą žaidė už nepriklausomą Lietuvą. Barselonoje pasaulis išvydo, kad ne tik JAV turi savo svajonių komandą. Buvo ir kita, apie kurią lietuviai svajojo 50 okupacijos metų. Lietuva, dalyvavusi jau kaip nepriklausoma valstybė, mažajame finale pranoko Sovietų Sąjungos krepšininkus. Filme pasakojama ne tik apie sportą, jame netrūksta ir politinių motyvų – kalbama, kokios svarbios lietuviams buvo olimpinės žaidynės, simbolizavusios išsilaisvinimą iš okupacijos.


Filme ne tik atskleidžiama dramatiška legendinės 1992 m. rinktinės kelionė į šlovės viršūnę, bet ir pasakojama, kaip šis žaidimas padėjo išlikti Lietuvos tremtiniams Sibire, kaip Lietuvos geriausi sportininkai turėjo tenkinti komunistinės valdžios užgaidas, kaip juos sekdavo KGB ir kt. Paliečiamas ir rinktinės ryšys su nebeegzistuojančia Amerikos roko grupe „Grateful Dead“, kurios dėka atsirado legendiniai ryškių spalvų marškinėliai su skeleto atvaizdu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau