Ryto allegro. Senojoje Varėnoje prasidės „M. K. Čiurlionio kelias“

Ryto allegro

2019.05.17 08:08

Ryto allegro. Senojoje Varėnoje prasidės „M. K. Čiurlionio kelias“

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Šalies muziejai Lietuvos gyventojus ir užsienio svečius pakvies į daugiau kaip 300 nemokamų renginių. Apie tarptautinę muziejų dieną, kurios tema „Muziejai kaip kultūros ašys: tradicijos ateitis“ ir nuo 2005 metų kasmet Europoje vykstančią tarptautinės muziejų bendruomenės akciją „Europos muziejų naktis“ pokalbis su Lietuvos muziejų asociacijos valdybos pirmininku Raimundu Balza.

Spaudos kultūros puslapių apžvalga.

Valstybiniame Jaunimo teatre – eksperimentinio spektaklio „Sapnavau sapnavau“ premjera. Spektaklį kūrė dvi jaunosios kartos menininkės – režisierė Kamilė Gudmonaitė ir dramaturgė Teklė Kavtaradzė.

„M. K. Čiurlionio kelias“ – tai pirmasis Lietuvos nacionalinių kultūros kelių programos projektas, kuris sujungs M. K. Čiurlionio – genialaus dailininko ir kompozitoriaus – atmintį populiarinančias ir jo kūrybos sklaidą vykdančias institucijas visoje Lietuvoje: Varėnoje, Druskininkuose, Kaune, Vilniuje, Plungėje, Rietave, Palangoje. Apie „M. K. Čiurlionio kelio” pradžią Senojoje Varėnoje pokalbis su Elvyra Sinkevičiene, M.K. Čiurlionio draugijos Senosios Varėnos skyriaus pirmininke, Varėnos rajono savivaldybės meru Algiu Kašėta, savivaldybės kultūros ir sporto skyriaus patarėja Regina Svirskiene ir Senosios Varėnos Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios, kurios knygoje užfiksuotas M. K. Čiurlionio gimimas, klebonu Pranciškumi Čiviliu.

Ved. Laima Ragėnienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.