Ryto allegro. Namai, migracija ir bendruomenė jaunųjų teatralų kūryboje

Ryto allegro

2019.05.15 08:08

Ryto allegro. Namai, migracija ir bendruomenė jaunųjų teatralų kūryboje

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Apie pirmąjį Meno ir mokslo laboratorijos (MMLAB) festivalį „vi sa ta“ ir erdves, kuriose susitinka menas ir mokslas - pokalbis su MMLAB vadove Rusne Kregždaite, režisieriumi Pauliumi Markevičiumi ir fiziku dr. Vyteniu Pranculiu.

Kultūros naujienų spaudoje apžvalga.

„Kalbos ryto" rubrikoje - pokalbis su Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto tyrėja daktare Aiste Kučinskiene apie Juozo Tumo Vaižganto laiškus ir juose atsispindinčias XIX– XX amžių gyvenimo aktualijas.

Pirmojo Lietuvos nacionalinio dramos teatro tarptautinio jaunųjų kūrėjų programos konkurso laureatais tapo Romuald Krężel iš Lenkijos ir Monica Duncan iš Jungtinių Amerikos Valstijų duetas, queer kultūros atstovas, lenkas Maciej Gośniowski-Gąsiu bei debiutuojantis lietuvių režisierius Naubertas Jasinskas. Kūrėjai pristato savo teatro darbus namų, migracijos ir bendruomenės temomis. Kokia problematika atsiskleidžia šiuose darbuose, kokiomis formomis ji perteikiama ir koks yra jaunųjų teatralų požiūris į tradicinį ir šiuolaikinį teatrą?

„Klasikos enciklopedija“ – apie Egmonto kalną Naujojoje Zelandijoje.

Ved. Indrė Kaminckaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.