Ryto allegro. Viktorina apie Stanisławą Moniuszką

Ryto allegro

2019.05.13 08:08

Ryto allegro. Viktorina apie Stanisławą Moniuszką

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Tarptautinis festivalis „Materia magica“ šiemet žiūrovus sukvies jau dešimtąjį kartą ir sieks pristatyti lėlių teatro meną, peržengiantį amžiaus bei įsišaknijusių stereotipų ribas. Pokalbis su Klaipėdos lėlių teatro ir festivalio direktore Aušra Juknevičiene.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Literatūros kritiko dr. Ramūno Čičelio naujų knygų apžvalgoje – dviejų kauniečių knygos: humanitarinių mokslų daktarės Ievos Rudžianskaitės trumpų tekstų, balansuojančių tarp aforizmo ir miniatiūros žanrų, rinkinys „Be skaičių“ bei poetės Tautvydos Marcinkevičiūtės istorijų knyga „Titanoteris, Kekto ir kiti“.

Sukako 200 metų, kai gimė kompozitorius bei dirigentas, ryškus romantizmo kūrėjas Stanisławas Moniuszka, lenkų muzikinei kultūrai suteikęs lietuviškų ir baltarusiškų motyvų. Ženklią savo gyvenimo dalį praleidęs Vilniuje, jis aktyviai dalyvavo miesto muzikiniame gyvenime. Apie Stanisławą Moniuszką – pirmadienio viktorinoje.

„Klasikos enciklopedija“ – apie Renavo dvarą.

Ved. Viktoras Paulavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.