Ryto garsai. Ar išrinksime Prezidentą pirmu bandymu?

Ryto garsai

2019.05.12 07:05

Ryto garsai. Ar išrinksime Prezidentą pirmu bandymu?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Ar išrinksime Prezidentą pirmu bandymu?

Sekmadienį, gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimai, referendumas dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo ir referendumas dėl Konstitucijos 55 straipsnio pakeitimo.

Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje Lietuvai pirmą kartą skirtas pagrindinis apdovanojimas – „Auksinis liūtas“. Tokio įvertinimo vakar sulaukė trijų menininkių Rugilės Barzdžiukaitės, Vaivos Grainytės ir Linos Lapelytės opera – performansas „Saulė ir jūra“. Operos žiūrovai turi galimybę iš viršaus stebėti ant smėlio gulinčius ir 8-ias valandas dainuojančius vasarotojus. Tokiai kūrinio scenografijai reikalingą erdvę paviljono organizatoriai rado istoriniame Venecijos arsenale, kur anksčiau veikė laivų statykla, o pačioje operoje menininkės nagrinėja klimato kaitos, kūniškumo, ekologijos bei vartotojiškumo temas.

„Jaučiuosi dėkingas aukščiausioms jėgoms už gyvenimą ir dėl to visada stengiausi padėti kitiems“, – sako vienas garsiausių Lietuvos kardiochirurgų Jurgis Brėdikis, neseniai atšventęs garbingą 90-ąjį gimtadienį.

Sekmadienį sukanka 70 m., kai baigėsi Vakarų Berlyno blokada. Iškilmėse Vokietijoje dalyvaus ir buvęs amerikiečių lakūnas, sugalvojęs išmesti vaikams razinų bei šokolado pakelius, pririštus prie nosinių. Nuo to amerikiečių lėktuvai per blokadą skraidinę viską į Berlyną buvo vadinami razinų bombonešiais.

Žymiam Lietuvos dailininkui, dalėtyrininkui Augustinui Savickui šiandien – 100 metų. Jo vardas ir kūryba neatsiejami nuo XX a. lietuvių tapybos istorijos. Kuo šiandien mums svarbi Augustino Savicko tapyba, kuo įsimintinas dailininko kūrybinis kelias?

Ištrauka iš „Radijo dokumentikos“: apie automobiliais užstatytą kiemo aikštelę ir gyventojų pastangas atkovoti ją tam, kad galėtų vėl žaisti vaikai.

Laidoje taip pat – Lietuvos dienraščių ir portalų įdomesnės publikacijos, etnologo Liberto Klimkos pamąstymai, dienos renginiai, sinoptikų prognozės.

Laidą veda S. Liauksminas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.