Kultūros savaitė. Jordano B. Petersono fenomenas

Kultūros savaitė

2019.05.11 09:05

Kultūros savaitė. Jordano B. Petersono fenomenas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Prasideda 58-oji Venecijos šiuolaikinio meno bienalė. Lietuvai čia atstovauja Rugilės Barzdžiukaitės, Vaivos Grainytės ir Linos Lapelytės šiuolaikinė opera „Saulė ir jūra“. Su menininkėmis bendrauja Austėja Kuskienė.

Apie Poezijos pavasarį. Tai poezijos skaitymai, vykstantys memorialiniame skulptoriaus Juozo Zikaro muziejuje. Apie Zikarų šeimą iš jų namų Kaune pasakoja Kotryna Lingienė.

Violončelininkas Valdas Povilaitis kiekvieną sekmadienį iš Širvintų atvažiuoja į Klaipėdą. Tam, kad susitiktų su vaikais, kurie kartu su tėvais mokosi groti violončele. Iš Klaipėdoje vykstančio Violončelės festivalio pasakoja Adomas Zubė.

Šalies spaudos fotografams išdalinti „Auksiniai kadrai“. Kokią politinių, socialinių ir kultūrinių įvykių mozaiką sudėlioja šių metų „Lietuvos spaudos fotografijos“ dalyvių darbai – Indrės Kaminckaitės pasakojime.

Humanitarinių mokslų daktaro Tomo Kiaukos komentaras apie Klaipėdos kultūros bendruomenės bandymą rasti svetingą miesto erdvę kūrybai.

Pasaulio kultūros naujienų apžvalga.

Kanados klinikinis psichologas Jordanas B. Petersonas prieš kiek daugiau nei trejus metus buvo mažai kam žinomas Toronto universiteto profesorius. Šiandien socialiniuose tinkluose jį seka ir jo knygą „12 gyvenimo taisyklių. Chaoso priešnuodis“ skaito milijonai. Bet kodėl šiam profesoriui Švedijos užsienio reikalų ministrė pasiūlė „šliaužti atgal po savo akmeniu“? Vieną ryškiausių šių dienų viešųjų intelektualų aptarsime su jo knygos vertėja Daiva Vilkelyte, TSPMI doktorantu Aivaru Žukausku ir psichologu Gediminu Tumėnu.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

logo

Laida apie kultūros gyvenimo aktualijas, problemas, naujus reiškinius ir kuriančius žmones. Laida transliuojama šeštadieniais 09.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kultūros savaitė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.