Ryto allegro. Apie dirigentą Mykolą Bukšą – pirmadienio viktorinoje

Ryto allegro

2019.04.15 08:08

Ryto allegro. Apie dirigentą Mykolą Bukšą – pirmadienio viktorinoje

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kadaise maestro Sigito Vaičiulionio pradėtas Velykų muzikos festivalis „Resurrexit“ tęsia savo šventišką būtį Šiaulių katedroje, kamerinėje salėje „Polifonija“ ir daugybės šiauliečių širdyse. Pokalbis su festivalio meno vadovu, Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ vadovu Tomu Ambrozaičiu.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Literatūros kritikės Elžbietos Banytės naujų knygų apžvalgoje – britų mokslininko Stepheno Hawkingo „Trumpa laiko istorija“, Kanados lietuvio Antano Šileikos šnipų romanas „Laikinai jūsų“ ir Nyderlandų kultūrologo Johanno Huizingos veikalas „Homo ludens: mėginimas apibrėžti kultūros žaidiminį elementą“.

Sukanka 150 metų, kai gimė dirigentas Mykolas Bukša. Su juo sietinas brandžiausias Valstybės teatro laikotarpis Kaune bei pirmasis Operos ir baleto teatro Vilniuje dešimtmetis. Subtilaus meninio skonio, disciplinos ir reiklumo, energijos ir atkaklumo nestokojusi asmenybė per savo kūrybinės veiklos metus pastatė per šimtą operų ir baletų. Apie dirigentą Mykolą Bukšą – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.