Vienkartinė planeta. Marsas – planeta B?

Vienkartinė planeta

2018.08.06 16:05

Vienkartinė planeta. Marsas – planeta B?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kalbėdamas apie savo projektą „Space X“, kuriuo siekia nugabenti žmones į Marsą, daug pasekėjų turintis verslininkas Elonas Muskas teigia, kad toks projektas būtinas dėl to, jog ateityje žmonijos išlikimui gresia daug pavojų, tarp jų ir klimato kaita.

Apie tai, kad žmonijai ateityje gali prireikti plano B, kalba ir mokslo populiarintoja, portalo „Techo.lt“ įkūrėja Goda Raibytė.

Tuo metu klimatologas Justinas Kilpys teigia, kad tokia retorika jį erzina. Pasak jo, tai skamba kaip pasiūlymas bėgti nuo problemų, o ne jas spręsti.

„Bet kartu reikia pripažinti, kad vaizduotę Marso kolonizavimo projektai žadina labiau nei kalbos apie klimato kaitos sprendimus, kurie dažnu atveju skamba nuobodžiai“, – sako Vilniaus universiteto Geomokslų instituto doktorantas.

Autorė Inga Janiulytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie tokį gyvenimą planetoje, kad jos išteklių užtektų visiems. Pokalbiuose ir pasakojimuose su įvairių sričių ekspertais autorės analizuoja žmogaus poveikį aplinkai ir ieško sprendimų pasaulinei ekologinei krizei suvaldyti. Nuo 2002 metų rengiama pirmoji Lietuvoje aplinkosaugos temų radijo laida įvertinta ne vienu žurnalistiniu apdovanojimu už profesionalumą ir temų išskirtinumą Lietuvoje ir užsienyje. Laida transliuojama pirmadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Vienkartinė planeta

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.