Vienkartinė planeta. Bendruomenės kyla į kovą su plastiku

Vienkartinė planeta

2018.06.11 16:05

Vienkartinė planeta. Bendruomenės kyla į kovą su plastiku

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Gandras su plastiko apsiaustu, vėžlys, dūstantis įsipainiojęs sename žvejų tinkle, krevetės plastiko pluošto pilnais pilvais ir amžinos šiukšlių salos vandenynuose. Daugelis jau žino, kad tai ne ištraukos iš siaubo filmo, o mūsų planetos realybė.

Plastiko taršos problema jau taip bado akis, kad jos nebegali ignoruoti ir politikai. Europos Komisija skelbia siekį drausti arba riboti 10-ies tipų plačiai paplitusių plastikinių gaminių naudojimą.

Jungtinėje Karalystėje plinta judėjimas „Bendruomenės be plastiko“, kurio dalyviai ne tik boikotuoja plastiką, bet ir ieško alternatyvų kartu su politikais ir verslu. Bet pramonės atstovai įsitikinę, kad plastikas iš mūsų gyvenimo dar ilgai nedings.

Autorė Vaida Pilibaitytė

„Surfers Against Sewage“ archyvo nuotr.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie tokį gyvenimą planetoje, kad jos išteklių užtektų visiems. Pokalbiuose ir pasakojimuose su įvairių sričių ekspertais autorės analizuoja žmogaus poveikį aplinkai ir ieško sprendimų pasaulinei ekologinei krizei suvaldyti. Nuo 2002 metų rengiama pirmoji Lietuvoje aplinkosaugos temų radijo laida įvertinta ne vienu žurnalistiniu apdovanojimu už profesionalumą ir temų išskirtinumą Lietuvoje ir užsienyje. Laida transliuojama pirmadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Vienkartinė planeta

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.