Lietuva po 100 metų | Miestai

Radijo dokumentika

2018.02.25 11:05

Lietuva po 100 metų | Miestai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Paskutinėje ciklo dalyje bandome įsivaizduoti mūsų miestus. Pasak klimatologo Justino Kilpio, lietingą praėjusių metų vasarą Lietuvoje galima laikyti gana tikslia 2118-ųjų vasaros orų prognoze.

Urbanistė-architektė Justina Muliuolytė tikisi, kad miestų centre automobiliai nebeskęs, nes šis jiems bus paprasčiausiai uždarytas. Ji nori projektuoti miestus, patogius gyventi įvairiausiems žmonėms. Antropologė

Jekaterina Lavrinec dar svajoja, kad bus išsaugota miestų gamtinė įvairovė: „Na bent kad voverių būtų, kaip Berlyne“, – juokiasi ji.

Ateities energetikos technologijų inžinieriai žada, kad visą elektrą gaminsime iš saulės ir apie užterštą miestų orą galėsime pamiršti.

Verslininkas Vidmantas Janulevičius tikina, kad saulė varys mūsų transportą ir valys mūsų vandenį, o visas pasaulis bus vientisas tinklas, tad net baterijų nereikės.

Autorė Vaida Pilibaitytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Istorijos, išlaisvinančios naują, netikėtą mintį. Iš lėto, neskubant, tarsi renkant dėlionę iš garsų, minčių, patirčių ir emocijų, piešiamas gyvas ir tikroviškas visuomenės paveikslas. Nuo 2008 metų kuriami dokumentiniai LRT RADIJO autorių pasakojimai įvertinti ne vienu apdovanojimu Lietuvos radijo ir televizijos laidų konkurse „Pragiedruliai“ ir nominuoti tarptautiniame festivalyje PRIX EUROPA. Laida transliuojama sekmadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Radijo dokumentika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.