Lietuva po 100 metų | Žmonės

Radijo dokumentika

2018.02.11 11:05

Lietuva po 100 metų | Žmonės

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Antrojoje dalyje - apie demografinius pokyčius. Šiandien emigracija - vienas daugiausiai nerimo keliančių Lietuvos ateities klausimų. Pagal optimistinę Jungtinių Tautų prognozę, Lietuvoje 2100-aisiais gyvens 3 mln. žmonių, pagal pesimistinę – 1,1 mln.

„Jei žvelgtume į šiandieną, kur kalbame, pavyzdžiui, apie žmonių emigraciją iš vienos šalies į kitą, tai mums neturėtų rūpėti, nes ateityje daugelis žmonių gyvens kibernetinėje erdvėje”, teigia britų futuristas Ianas Pearsonas.

Jis spėja, kad XXI amžiaus pabaigoje žmonės gerokai skirsis nuo mūsų ir religija, šalis, kontinentas ar rasė nebebus svarbiausi mus skiriantys bruožai.

Tad kokie žmonės 2118-aisiais gyvens Lietuvoje, kiek jų bus ir nuo ko tai priklausys?

Autorės Inga Janiulytė ir Indrė Anskaitytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Istorijos, išlaisvinančios naują, netikėtą mintį. Iš lėto, neskubant, tarsi renkant dėlionę iš garsų, minčių, patirčių ir emocijų, piešiamas gyvas ir tikroviškas visuomenės paveikslas. Nuo 2008 metų kuriami dokumentiniai LRT RADIJO autorių pasakojimai įvertinti ne vienu apdovanojimu Lietuvos radijo ir televizijos laidų konkurse „Pragiedruliai“ ir nominuoti tarptautiniame festivalyje PRIX EUROPA. Laida transliuojama sekmadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Radijo dokumentika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.