captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nacionalinė paieškų tarnyba. - 2017.12.16 Nacionalinė paieškų tarnyba

2017-12-16 19:25
4475
Įvertinimas: 0
  

2017 m. gruodžio 16 d.
1. Birutė Teresė Gineitytė Sakalauskienė ieško sesers.
2. Arūnas Antanavičius ieško brolio Virginijaus Antanavičiaus.
3. Kristina Junevič ieško mamos Teresos Junevič ir jos artimųjų.
4. Aušra Narbutienė (Pavalkytė) ieško brolio.
Birutė visą gyvenimą saugo atmintyje vis labiau blėstantį, ilgainiui tampantį vis nerealesnį vaizdinį: kai jas kartu su jaunesne sesute mama atveda į vaikų namus. Atveda, kad paliktų. Kada tai buvo? Prieš 60 ar dar daugiau metų. Prieš tiek metų širdyje visam laikui įsirėžė nuoskauda, o atmintyje - mažosios sesutės vardas: Snaigė. Bent tokiu vardu kadaise, seniai seniai, ją vadino.
Kitų paieškų dalyvis Arūnas, gerokai jaunesnis ir jo paieškos – ne tokios ilgametės. Tačiau nežinia visuomet virsta amžinybe, ypač, kai matai, kaip vienas po kito išeina tau brangūs žmonės, kai lieki vienas su tuo slegiančiu žinojimu, kad tikrai buvo brolis, bet kur jis šiandien?
O ką galvoja mažas vaikas, kuriam sakoma, kad jis tėvų neturi. Ne, ne tai kad būtų našlaitis, o betėvis. Tikriausiai taip galėtume vadinti gimdytojų paliktuosius. Mes, suaugusieji. Tačiau kaip paaiškinti vaikui, kad gimė nereikalingas? Nereikalingas tiems, kurie paleido į pasaulį?
Kadaise tokie sutrikę ir suglumę buvo dvyniai brolis ir sesuo, Kristina ir Janas. Su tokia metų nenuskalaujama skriauda ir užaugo. Tačiau noras pamatyti tą, kuri taip ir netapo jų mama, noras ją pažinti ar bent galimybė paklausti – kodėl – ir atvedė pas mus vieną iš dvynių – Kristiną.
Laidos pabaigoje - labai jaudinanti istorija, apie tai, kaip viena sesuo ieškojo brolio. Ieškojo, nors net nebuvo tikra, kad tokio iš tiesų esama. Tegirdėjo gandus, kad po jos mama pagimdė sūnų. Kad kaip ir jos pačios, vyresnėlės dukters, taip ir jo neaugino. Tačiau ilgus metus niekas negalėjo Aušrai tų gandų nei patvirtinti, nei paneigti.
Ir tik po to, kai ėmėmės jos brolio paieškų, kai kartu su ja beldėmės į atitinkamus archyvus, tapo aišku, kad šie gandai nebuvo iš piršto laužti. Kad tepraėjus metams po Aušros gimimo, jos mama iš tiesų pagimdė berniuką.
Nacionalinė paieškų tarnyba, 18.30 val.

Įrašas sėkmingai įdėtas į grojaraštį!

Šis įrašas jau yra jūsų grojaraštyje!

Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...