captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klauskite daktaro. - 2017.12.15 Visa tiesa apie SUPERMAISTĄ – AVOKADUS! Kaip išlikti budriam ir sveikam visą darbo dieną?!

2017-12-15 19:21
2248
Įvertinimas: 0
  

1. Visa tiesa apie SUPERMAISTĄ – AVOKADUS!
Avokadas iki mūsų dienų atkeliavęs iš tų laikų, kai Žemėje gyveno mamutai, milžiniški tinginiai bei kiti megafaunos eros gyvūnai. Šio vaisiaus sėklas didžiuliais atstumais per išmatas išplatindavo tie didieji gyvūnai. Tačiau didieji žinduoliai vakariniame pusrutulyje išnyko prieš maždaug 13 000 metų. Taigi, mokslininkai iki šiol negali įminti mįslės, kaip avokadai išliko, nutrūkus jų sėklų platinimui. Bet kai tik žmonės išmoko kultivuoti šį vaisių, grėsmės jam išnykti nebeliko.
Avokadas yra vienas pagrindinių maisto šaltinių Meksikoje, Centrinėje ir Pietų Amerikoje jau nuo 500 m. Pr. Kr.: ispanų konkistadorai perėmė šį vaisių iš actekų XVI amžiuje. Tačiau pats pavadinimas, kilęs iš actekų žodžio „ahuacate“, prigijo JAV tik XX amžiaus pradžioje. 1914 metais avokadai imti auginti Kalifornijoje, ir šiandien čia jų užauginama 90 procentų viso jų derliaus pasaulyje. Tiesa, sukultūrinti avokadai nuo laukinių skiriasi. Laukinių minkštimo sluoksnis plonas, todėl tokio net neverta valgyti. Juk  parduotuvėje žmogus renkasi avokadą ir spėlioja, ar jo sėkla bus maža? – ar tikrai skiriasi avokadų kaulo dydis? Juk pagal paties vaisiaus dydį žmonės renkasi, o ne spėliodami, kokio dydžio kaulas – nes norima, kad vaisius turėtų kuo daugiau valgomos dalies.
Dar vienas keistas faktas apie avokadą: jo sėkla yra nuodinga. Žmogaus organizmas nėra prisitaikęs detoksikuoti avokado sėklų? Reikėtų patikrini šitą faktą, nes kiti šaltiniai rašo, kad kaip tik sveika jį valgyt.
JAV kasmet užauginama 226 450 tonų avokadų.

2. Kaip išlikti budriam ir sveikam visą darbo dieną?!
Jeigu darbo dienos gale jaučiatės nusivaręs nuo kojų, o savaitgalio pradedate laukti jau nuo antradienio – reiškia jums reikia pamatyti šią laidą. Papasakosime kelis paprastus triukus kaip darbe išlikti energingam visą dieną iš išlaikyti dėmesio koncentraciją iki pat darbo savaitės pabaigos.

Įrašas sėkmingai įdėtas į grojaraštį!

Šis įrašas jau yra jūsų grojaraštyje!

Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...