captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nes man tai rūpi.

2017-05-21 21:39
3284
Įvertinimas: 0
  

Irena Veisaitė – apie besikeičiantį pasaulį, atvirą visuomenę ir žmogaus poziciją

„Visame pasaulyje didėja radikalizmas, nacionalizmas, turtas kaupiasi oligarchų rankose, o žmonėms darosi vis sunkiau gyventi, ypač Lietuvoje. Ką daryti? Spręsti šias problemas reikėtų pradėti nuo savęs“,- sako germanistė, teatrologė, ilgametė Atviros Lietuvos fondo pirmininkė profesorė Irena  Veisaitė.

Neseniai pasirodžiusioje istoriko Aurimo Švedo pokalbių knyga „Irena Veisaitė. Gyvenimas turi būti skaidrus“. Knygos pristatymuose Irena Veisaitė akcentavo, kad nori daugiau kalbėti ne apie praeitį, o apie dabartį. Laida „Nes man tai rūpi“ paklausė profesorės, kas jai labiausiai rūpi šiandieniniame pasaulyje?

Balandžio mėnesį buvo atnaujinta Atviros Lietuvos fondo veikla. Nepriklausomybės pradžioje pradėjusi veikti nevyriausybinė organizacija per septyniolika metų aktyviai stiprino pilietinę visuomenę, siekė žmogaus teisių užtikrinimo Lietuvoje. Atnaujinta organizacijos veikla liudija, kad šiandien vėl reikia galvoti apie pavojų demokratijai ir atvirai visuomenei.

Ką mums reikėtų išsaugoti ir ko atsisakyti? Kaip mums reikėtų spręsti šiuolaikinio pasaulio iššūkius - emigracijos laviną, kurios neįmanoma sustabdyti, socialinę atskirtį, skurdo didėjimą, nacionalizmo ir radikalumo stiprėjimą? Ką šiandien gali nuveikti kultūros žmonės, kokį poveikį visuomenėje turi kultūra?  Apie aktualiausias Lietuvos ir pasaulio problemas kalbamės su profesore Irena Veisaite.

Laidą veda Jolanta Kryževičienė.

Filmuotų siužetų autorė Raminta Jonykaitė.

Režisierė Jolanta Stripeikienė.

https://www.facebook.com/nesmantairupi/

Įrašas sėkmingai įdėtas į grojaraštį!

Šis įrašas jau yra jūsų grojaraštyje!

Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...