Vienkartinė planeta. Mažas plastikas, didelis pavojus

Vienkartinė planeta

2017.02.13 16:05

Vienkartinė planeta. Mažas plastikas, didelis pavojus

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Mikroplastiku vadinamas itin mažos plastiko dalelės, naudojamos kosmetikoje ir išsiplaunančios iš sintetinių drabužių. Žinoma, kad jos teršia aplinką. Bet aplinkosaugininkai juokaudami klausia: ar gali būti, kad išskalbę savo fliso megztinį, vėliau jo dalis suvalgome su jūros žuvimis?

Vandens mėginių iš įvairių pasaulio kampelių analizė rodo, kad daugumoje aptinkama mikroplastiko dalelių. Jos tokios mažos, kad lengvai tampa gyvūnų maistu, tad tas klausimas nėra visai absurdiškas.

Nevyriausybinės organizacijos patyrinėjo kosmetikos gaminių sudėti ir paaiškėjo, kad mikroplastikai plačiai sutinkami ir Lietuvoje. Kodėl tai svarbu ir ką daryti?

Autorė Vaida Pilibaitytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie tokį gyvenimą planetoje, kad jos išteklių užtektų visiems. Pokalbiuose ir pasakojimuose su įvairių sričių ekspertais autorės analizuoja žmogaus poveikį aplinkai ir ieško sprendimų pasaulinei ekologinei krizei suvaldyti. Nuo 2002 metų rengiama pirmoji Lietuvoje aplinkosaugos temų radijo laida įvertinta ne vienu žurnalistiniu apdovanojimu už profesionalumą ir temų išskirtinumą Lietuvoje ir užsienyje. Laida transliuojama pirmadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Vienkartinė planeta

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.