Radijo dokumentika. Ciklas „Prarasti štetlai“ | Šeduva שאַדעווע

Radijo dokumentika

2016.11.06 11:05

Radijo dokumentika. Ciklas „Prarasti štetlai“ | Šeduva שאַדעווע

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Ketvirtojoje „Radijo dokumentikos“ ciklo apie Lietuvos žydų miestelius dalyje – Šeduvos žydų gyvenimo ir tragiškos jo pabaigos istorijos, žydų palikti pėdsakai miestelio panoramoje ir žmonių atmintyje.

Šeduvoje kaip ir daugybėje kitų Lietuvos miestų ir miestelių virė įvairiatautis, įvairiakalbis, spalvingas gyvenimas. Tačiau Holokaustas sunaikino ne tik didelė dalį štetlą, bet ir beveik visiškai ištrynė žydų atminimą.

Kaip šiandien įprasminama Šeduvos žydų atmintis, koks buvo jų gyvenimas prieš Holokaustą, kaip jie prisidėjo kuriant Nepriklausomą Lietuvą?

Autorė Vita Ličytė

logo

Istorijos, išlaisvinančios naują, netikėtą mintį. Iš lėto, neskubant, tarsi renkant dėlionę iš garsų, minčių, patirčių ir emocijų, piešiamas gyvas ir tikroviškas visuomenės paveikslas. Nuo 2008 metų kuriami dokumentiniai LRT RADIJO autorių pasakojimai įvertinti ne vienu apdovanojimu Lietuvos radijo ir televizijos laidų konkurse „Pragiedruliai“ ir nominuoti tarptautiniame festivalyje PRIX EUROPA. Laida transliuojama sekmadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Radijo dokumentika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.