Pasaulio lietuvių balsas

2021.11.15 10:32

Prahoje surengta bendra Baltijos ir Šiaurės šalių nacionalinių dienų šventė

LRT.lt2021.11.15 10:32

Lapkričio 11 dieną Prahos Nacionalinėje galerijoje, Šiaurės ir Baltijos šalys kartu paminėjo savo valstybines šventes. Tradicija tapusi bendra Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Danijos ir Islandijos šventė sukvietė daugiau kaip 300 svečių, rašoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Ambasadoriai kartu pristatė Šiaurės ir Baltijos šalių regioną, ekonominius pasiekimus, sėkmingą Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą su Čekijos Respublika, aktyvią veiklą tarptautinėse organizacijose.

„Mūsų regionas pagrįstai tapatinamas su paslaugų skaitmenizavimu, biotechnologijomis ir augančiu dirbtinio intelekto taikymu, nes pasitelkdami šiuos išmanius sprendimus tausojame aplinką ir mažiname savąjį anglies dvideginio pėdsaką.

Tuo pačiu Šiaurės ir Baltijos šalių regionas garsėja atvirumu, aukštais socialiniais standartais ir smarkiai pažengusia lyčių lygybe“, – sakė Lietuvos ambasadorius Čekijoje Laimonas Talat-Kelpša.

Šventės svečiams parodyti trumpi Šiaurės ir Baltijos šalis pristatantys filmai, renginio metu skambėjo aštuonių šalių populiarioji muzika. Pristatytos ir nacionalinės virtuvės – šįkart ant Lietuvos stalo patiektas ne tik „Džiugo“ sūris, bet ir specialiai šiai progai sukurti sūrio ir šaltibarščių skonio ledai.

Paprastai vasaros pradžioje rengiama šventė šiemet dėl pandemijos buvo nukelta į rudenį. Pernai ji paminėta tik bendra akcija socialiniuose tinkluose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt