Pasaulio lietuvių balsas

2021.10.19 16:35

Irkutske paminėtas lietuvių kultūros centro įkūrimo 20-metis

LRT.lt2021.10.19 16:35

Spalio 12–16 dienomis Lietuvos ambasadorius Rusijos Federacijoje Eitvydas Bajarūnas lankėsi Irkutsko mieste, kur buvo minimas Irkutsko srities lietuvių nacionalinio kultūros centro „Švyturys“ 20-ies metų jubiliejus, taip pat pagerbtos Lietuvos piliečių tremtį įamžinančios vietos, vyko dvišaliai susitikimai, kuriuose buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės ekonomikos, turizmo, kultūros, švietimo srityse, rašoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime.

E. Bajarūnas taip pat dalyvavo Irkutsko srityje vykusiame bendrame Europos Sąjungos (ES) šalių-narių ambasadorių Rusijoje vizite, kurį organizavo ES delegacija Maskvoje.

Susitikimuose su Irkutsko srities savivaldos atstovais buvo diskutuojama apie regiono ekonominį potencialą, turizmo skatinimą, kultūros ir žmogiškųjų vertybių mainus.

Sveikindamas lietuvių kultūros centrą 20-mečio progra, ambasadorius centro pirmininkei Julijai Kudirkaitei įteikė Lietuvos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio sveikinimo raštą ir asmeniškai padėkojo aktyviausiems bendrijos nariams.

Pagerbiant lietuvius tremtinius, E. Bajarūnas bei lietuvių bendruomenės nariai padėjo gėlių prie greta Irkutsko katalikų bažnyčios stovinčio lietuvių tremtis įamžinančio paminklo. 1940–1953 metais į Irkutsko sritį ir Krasnojarsko kraštą buvo deportuota mažiausiai 130 tūkst. Lietuvos gyventojų.

ES ambasadorių delegacijos susitikimuose su Irkutsko srities savivalda bei Rusijos verslo atstovais buvo kalbama apie ES ir Rusijos santykius, „žaliosios ekonomikos“ dienotvarkę. Delegacija taip pat susitiko su Irkutsko universitetų rektoriais ir studentais, apsilankė Rusijos mokslų akademijos Sibiro skyriaus Baikalo tyrimų ir mokslo centre bei Angarsko elektrocheminiame kombinate, gaminančiame sodrintą uraną.

ES ambasadoriai pagerbė Irkutsko priemiestyje esančią vietovę Pivovaricha, kur palaidotos politinių represijų aukos. Kryžius mena ir mūsų tautiečių tremtinių atmintį.

Spalio 11–13 dienomis Irkutske taip pat vyko Lietuvos ambasados Rusijoje konsulinė išvažiuojamoji misija, kurios metu Lietuvos piliečiams buvo teikiamos konsulinės paslaugos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt