Pasaulio lietuvių balsas

2021.09.20 11:32

Rugalande įvyko norvegų ir lietuvių dainų ir šokių festivalis

LRT.lt2021.09.20 11:32

Rugsėjo 18 dieną Rugalande, Hommersåko bažnyčioje (Riska kirke), vyko norvegų – lietuvių dainų ir šokių festivalis, praneša renginio organizatoriai.

Festivalio idėja kilo, kai prieš kelis metus choras „Sandneskameratene“ Vilniuje viešėjo ir koncertavo kartu su „Sakalo“ choru. Norėjosi panašų renginį padaryti ir Rogalande, tad „Sandneskameratene“ pakvietė „Sakalą“ atvykti. Dėl Covid-19 pandemijos festivalis buvo vis atidedamas, kol pagaliau pavyko suorganizuoti. Kolektyvams buvo tikra atgaiva pasirodyti po ilgo laiko, vėl pamatyti žiūrovų šypsenas, išgirsti plojimus, skatinantį žodį.

Buvo įdomu stebėti, kaip šios tautos norvegai ir lietuviai mezga socialinį kontaktą. „Sandneskameratene“ sudainavo vieną lietuvišką dainą „Negiedokit gaideliai“, jų atstovas, pristatydamas kitą Norvegijoje žinomą dainą apie vikingų herojų, kilusį iš šios teritorijos, savo gyvenimo istorija panašų į Vytauto, Olaf Tryggvason (960 - 1000), diplomatiškai, trumpai papasakojo vieną jo istorijos epizodą.

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, susirinkę lietuviai buvo taip pasiilgę lietuviškų dainų, kad, verdant emocijoms, nesulaukdavo suskambant paskutinio dainos akordo ir pradėdavo ploti. „Sakalas“ iš Vilniaus atvežė pilną krepšį dovanų, kiekvienam kolektyvui padovanojo lietuviško medaus. Nuo Rogalando lietuvių bendrijos Rolandas Lenkimas kiekvienam kolektyvui dovanojo po šakotį. Kolektyvus kibinais vaišino Viktorija ir Ugnius Jagminai. Garsu rūpinosi Irmantas Spiridavičius.

Festivalyje dalyvavo chorai „Sakalas“ iš Vilniaus, vadovaujamas Romo Makarevičiaus, „Sandneskameratene“ iš Sandnes, vadovaujamas Sauliaus Trepekūno, „Baltija“ iš Rogalando, vadovaujamas Kristinos Janušauskės, „Vice Versa“ iš Hommersåko, vadovaujamas Ruth Trepekūnienės, ansamblis „Šeimyna“ iš Rogalando, vadovaujamas Gintauto Skiudulo ir lietuvių liaudies šokių kolektyvas „Jorė“, vadovaujamas Inetos Trepekūnės. Repertuare skambėjo norvegiškos, lietuviškos, angliškos dainos.

Renginyje dalyvavo Lietuvos garbės konsulas Stavangeryje Tor Alm su žmona, Rogalando lietuvių bendrijos rėmėja, Ingrida Alm, Lietuvos ambasadoriaus Norvegijoje patarėja Gina Kazlauskienė. Renginį organizavo Saulius Trepekūnas. renginį rėmė Globali Lietuva, Lietuvos kultūros taryba, Rogalando lietuvių bendrija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt