Pasaulio lietuvių balsas

2021.09.17 14:13

Prahoje atidaryta paroda apie lietuvių tremtinių gyvenimą Sibiro lageriuose

LRT.lt2021.09.17 14:13

Trečiadienį Čekijoje, Prahos 5-ajame rajone, atidaryta istorinės atminties paroda apie lietuvių tremtinių gyvenimą Sibiro lageriuose. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centro parengta ekspozicija „Po svetimu dangum“, pritaikyta Čekijos lankytojams, rašoma Lietuvos ambasados Čekijoje pranešime žiniasklaidai.

Parodoje eksponuojami dokumentai ir nuotraukos pasakoja apie trėmimų organizavimą, politinius areštus, sunkias tremtinių bei politinių kalinių gyvenimo, buities ir darbo sąlygas.

Į čekų kalbą išversta paroda papildyta ir keturiais specialiai parengtais stendais, pasakojančiais ambasadoriaus L. Talat-Kelpšos asmeninę šeimos istoriją.

Visiems miesto gyventojams atvirą parodą, atidarė ambasadorius L. Talat-Kelpša, merė R. Zajičkova ir Prahos 5 savivaldybės tarybos narys, atsakingas už kultūros klausimus, Davidas Dušekas.

„Šiandien kalbėti apie šį skaudų mūsų šaliai istorijos puslapį turime tam, kad padėtume patys sau pagyti nuo patirtos traumos, ir tam, kad niekam neliktų abejonių dėl to, kokia baisi totalitarizmo prigimtis. Mes, demokratinės valstybės ir Europos Sąjungos narės, turime kovoti su totalitariniais režimais“, – susirinkusiems svečiams sakė ambasadorius L. Talat-Kelpša.

R. Zajičkova pažymėjo, kad įdomi paroda pritraukia žmones domėtis šia svarbia tema, o D. Dušeko sakė, kad tremtys yra ir Čekoslovakijos pokario istorijos dalimi, o jų tematika, deja, ir šiandien aktuali kitose šalyse.

Iki rugsėjo 30 dienos vyksianti paroda – tai prieš dešimtmetį Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro parengta ekspozicija „Po svetimu dangum: Lietuvos gyventojai sovietų lageriuose ir tremtyje 1940–1958 metais“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt