Pasaulio lietuvių balsas

2021.09.03 11:42

Su Italijos lietuviais susitikusi Šimonytė pabrėžė „sugrįžtančios Lietuvos“ siekį, aptarė referendumo dėl pilietybės išsaugojimo klausimą

LRT.lt2021.09.03 11:42

Ketvirtadienį ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė Lietuvos Respublikos ambasadoje Italijoje susitiko su lietuvių bendruomenės atstovais šioje šalyje. Kaip skelbiama ambasados feisbuko paskyroje, premjerė susitikimo metu pabrėžė, kad „Vyriausybė tvirtą ryšį su diaspora ir „sugrįžtančią Lietuvą“ laiko vienu svarbiausių savo veiklos prioritetų“.

Premjerė padėkojo diasporos atstovams už daugiametį lietuvybės puoselėjimą užsienyje, aktyvumą skatinant lituanistinį švietimą ir jaunosios kartos patriotinį ugdymą

Savo ruožtu Italijos lietuvių bendruomenės atstovai pristatė lietuvių bendruomenės veiklą, pasiekimus, pasidžiaugė ką tik Romoje įvykusiu lituanistinių mokyklėlių sąskrydžio „Draugystės tiltas“ sėkme bei aukštu įvertinimu už virtualios lituanistinės mokyklos įkūrimą. Taip pat diasporos atstovai išsakė savo mintis bei lūkesčius dėl pasirengimo būsimam referendumui dėl pilietybės išsaugojimo, internetinio balsavimo, aktyvesnio diasporos įsitraukimo ir vaidmens prisidedant prie investicijų į Lietuvą pritraukimo, Lietuvos vardo pasaulyje populiarinimo ir kitų Lietuvai svarbių klausimų sprendimo, rašoma ambasados pranešime.

Ministrė Pirmininkė pabrėžė, kad lietuvių, gyvenančių užsienyje yra daug, tai yra didelė jėga. Tad buvo tvirtai įsitikinusi, kad „visiems pasaulio lietuviams aktualūs Lietuvos pilietybės išsaugojimo, internetinio balsavimo ir lituanistinio švietimo klausimai bendromis pastangomis bus išspręsti ir atlieps visų mūsų lūkesčius“.

Aptarti ir kiti Italijos lietuvių bendruomenei svarbūs klausimai – COVID-19 pandemijos sąlygoti pokyčiai bei sprendimai, lietuvybės puoselėjimo užsienyje skatinimas, atstovavimas diasporai Lietuvoje, lietuvių grįžimo į Lietuvą skatinimo priemonių prieinamumas ir įgyvendinimas, lietuvių bendruomenių užsienyje ateitis ir veikla pasitelkiant modernias technologijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt