Pasaulio lietuvių balsas

2021.08.23 10:11

Kviečia stebėti diskusiją su premjere: kaip diaspora gali prisidėti kovoje su hibridine agresija

LRT.lt2021.08.23 10:11

Iš pilietiškai aktyvios lietuvių diasporos gimęs portalas Pilietybė.lt kviečia į pokalbį Lietuvos premjerę, kad išsiaiškintų, kas vyksta ir kaip Lietuvos diaspora konkrečiai gali prisidėti kovoje su hibridine agresija, rašoma diskusijos organizatorių pranešime žiniasklaidai.

„Stebime gerai koordinuotus veiksmus, kurių tikslas – Lietuvos valstybės destabilizacija, – sako premjerę kalbinsiantis Pilietybė.lt bendrakūrėjas Vaidas Matulaitis. – Mūsų valstybės sienoms atvirai grasina autoritariniai režimai, prieš mūsų šalį vykdoma svetimšalių represinių struktūrų kabinetuose suregzta hibridinė agresija. Mums meta iššūkį, tikrina mūsų atsparumą dezinformacijai, matuoja mūsų demokratinės brandos lygį. Diaspora turi potencialą padėti Lietuvai atlaikyti kylančias grėsmes.“

Todėl, minint analogų pasaulyje neturinčios taikaus veiksmo akcijos – Baltijos kelio – 32-ąsias metines, portalas Pilietybė.lt ragina įjungti sustiprinto budrumo režimą.

„Lietuvai reikia tikrosios vienybės, veiksmo sutelkties, o ne rėkimo iš tribūnų. Prasmingiems ir išmintingiems veiksmams reikia brandos, kuri atsiranda sekant įvykius tėvynėje, juos analizuojant ir sugebant atskirti informaciją nuo dezinformacijos. Portalas Pilietybė.lt siekia prisidėti prie tokios pilietinės brandos stiprinimo ir kviečia Lietuvos diasporą telktis tam, kad duotų atkirtį net ir menkiausiam bandymui mus priešinti ar provokuoti“, – rašoma pranešime.

Tiesioginė transliacija vyks 2021 m. rugpjūčio 25 d., 16.00 val. Lietuvos laiku Pilietybė.lt portale, Facebook paskyroje ir YouTube kanale.

Pokalbį taip pat transliuos portalas LRT.lt, „Globali Lietuva“ ir „Global Lithuanian Leaders“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt